Włodzimierz Cimoszewicz stracił immunitet. Odpowie za potrącenie kobiety w Hajnówce

Europoseł Koalicji Obywatelskiej Włodzimierz Cimoszewicz stracił immunitet. Zgodził się na to Parlament Europejski. Sprawa ma związek z zarzutami, jakie byłemu premierowi chce postawić Prokuratura Okręgowa w Białymstoku, która prowadzi śledztwo ws. wypadku z udziałem polityka. Śledczy chcą postawić politykowi zarzuty spowodowania wypadku i ucieczki z miejsca zdarzenia.

 

Białostocka prokuratura okręgowa wystąpiła do Parlamentu Europejskiego o wyrażenie zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej europosła.

Aby postawić zarzuty byłemu premierowi przez prowadzącą sprawę Prokuraturę Okręgową w Białymstoku, konieczne było uchylenie jego immunitetu – wniosek Prokuratora Generalnego trafił do Parlamentu Europejskiego w lipcu 2021 r.

Hajnówka. Potrącenie przez Włodzimierza Cimoszewicz- byłego premiera

Włodzimierz Cimoszewicz straci immunitet europosła?

W maju 2019 roku były premier jadąc autem w Hajnówce (woj. podlaskie) potrącił 70-letnią rowerzystkę, która znajdowała się na oznakowanym przejściu dla pieszych. Jechał bez badań, nie powiadomił służb. Europoseł nie wezwał policji ani służb ratowniczych. Zamiast tego zawiózł kobietę do domu.

Potrącona kobieta doznała złamania kości podudzia oraz otarć na rękach i skórze. Prokuratura wszczęła więc dochodzenie w tej sprawie.

Okazało się, że samochód, którym kierował Cimoszewicz, nie miał ważnych badań technicznych, dlatego zatrzymany został dowód rejestracyjny tego auta.

Red. OKO

Fot. Facebook

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy