Zambrowski starosta zrezygnował. Wybrano nowego – Zbigniewa Teofila Jacha

W środę (27 lipca) Rada Powiatu Zambrowskiego przyjęła rezygnację starosty Stanisława Ożlańskiego oraz Zarządu Powiatu Zambrowskiego. Podczas specjalnie zwołanej sesji wybrano nowego starostę.

Został nim Zbigniew Teofil Jach.

Zbigniew Teofil Jach ur. 26 stycznia 1953 roku w Działdowie, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, Filii UW w Białymstoku. Od początku swojego życia związany z Zambrowem. W latach 1977 – 1982 prowadził sprawy prawne i kadrowe Urzędu Miasta i Gminy Zambrów. Kolejne 8 lat pracował w tutejszym Urzędzie Skarbowym. Od 1990 roku pełni funkcję Naczelnika Wydziału Spraw Obywatelskich w Urzędzie Miasta Zambrów.

Jak można przeczytać na stronie MOK Zambrów:

Pracę zawodową łączy z działalnością w samorządzie terytorialnym i aktywnie uczestniczy w życiu społecznym miasta. W latach 1991 – 1998 był radnym Rady Miasta Zambrów i pełnił funkcję Przewodniczącego Komisji Budżetowej. Jest radnym powiatu zambrowskiego od 1998. W latach 2002 – 2006 sprawował obowiązki Przewodniczącego Rady Powiatu Zambrowskiego. Za swoją wieloletnią działalność w organach samorządu terytorialnego otrzymał zaszczytny tytuł „Samorządowca 2006 roku”, który został mu przyznany przez czytelników Tygodnika Podlaskiego „Kontakty”. Jego zaangażowanie w życie miasta wykracza poza ramy urzędnicze. Wspiera organizacyjnie wiele inicjatyw społecznych.

Nowy starosta znany jest również z tego, że pisze wiersze.

Poprzedni starosta zambrowski Stanisław Władysław Ożlański przeszedł na emeryturę. Rezygnacja starosty jest równoznaczna ze złożeniem rezygnacji przez cały zarząd powiatu, w którego skład oprócz starosty wchodzili radni: Kazimierz Dmochowski, Sebastian Orłowski, Ryszard Bohdan Świderski i Wicestarosta Zambrowski Jacek Norbert Murawski.

 

Red. OKO

Fot. MOK Zambrów

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy