Łomża. Parkingi na „Bawełnie” przejdą remont

Będzie generalna modernizacja drogi w rejonie bloku przy ul. Wojska Polskiego 161B w Łomży – poinformował łomżyński magistrat 

Takie ustalenia zapadły podczas spotkania władz Łomży z przedstawicielami mieszkańców. Prace mają być wykonywane w okresie wakacyjnym z uwagi m.in na znajdujące się w pobliżu placówki oświatowe.

Na tzw. „Bawełnie” znajdują się cztery bloki wielorodzinne. Największą niedogodnością trapiącą mieszkańców jest zalewanie jezdni i parkingów po obfitych opadach deszczu lub roztopach. Cztery lata temu ze środków Budżetu Obywatelskiego zrealizowano wjazd od strony ul. Studenckiej oraz teren parkingów przy bloku Wojska Polskiego 161A. Przeprowadzone prace tylko częściowo pozwoliły rozwiązać problem. Obecnie największy jest w rejonie bloku przy ul. Wojska Polskiego 161B. Ubiegłotygodniowe roztopy utrudniły korzystanie ze znajdujących się przy nim parkingów, gdyż stojąca woda sięgała powyżej kostek.

W trakcie spotkania z udziałem prezydenta Mariusza Chrzanowskiego i jego zastępcy Piotra Serdyńskiego, naczelników Wydziału Inwestycji i Funduszy Zewnętrznych oraz Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, przedstawiciela MPGKiM, przewodniczącego Rady Osiedla nr 1 Sebastiana Chrzanowskiego i mieszkanki Agnieszki Sokołowskiej szczegółowo omówiono możliwości jak najszybszego rozwiązania trapiącego mieszkańców problemu.

Jak przekazuje prezydent Mariusz Chrzanowski w tym tygodniu miejskie spółki podejmą działania mające udrożnić kanał deszczowy odprowadzający wody opadowe do Łomżyczki.

– Chcemy jednak docelowo rozwiązać kwestię wody zalegającej na jezdni i parkingach, dlatego na najbliższej sesji będę wnioskował do Rady Miejskiej o zwiększenie w budżecie miasta środków na ten cel do 400 tys. zł. Pozwoli to nam na ogłoszenie w maju przetargu i latem zrealizowanie inwestycji – informuje prezydent Mariusz Chrzanowski.

Dodaje, że prace mają objąć remont nawierzchni jezdni i parkingów przy bloku nr 161B wraz z całą infrastrukturą podziemną, w tym m.in. kanalizacją deszczową.

– Z problemem wody stojącej wzdłuż bloku i uniemożliwiającej korzystanie z miejsc parkingowych walczymy już od kilku lat. Odbyliśmy szereg spotkań w tym zakresie w Urzędzie Miejskim, które dotychczas niewiele zmieniły. Po ostatnim spotkaniu z władzami miasta jesteśmy jednak pełni nadziei, że złożone obietnice zostaną spełnione i doczekamy się wreszcie przeprowadzenia prac, które nie tylko rozwiążą pojawiający się co jakiś czas kłopot, ale także zwiększą ilość miejsc parkingowych przy pobliskich przedszkolach – przekazuje Agnieszka Sokołowska.

Warto dodać, że w 2020 roku władze Łomży wnioskowały o dofinasowanie z Funduszu Dróg Samorządowych remontu ciągu jezdnego przebiegającego obok bloków przy ul. Wojska Polskiego 161A, 161B, 161C i 161D. Wniosek jednak nie uzyskał wówczas wsparcia. Opisywany ciąg jezdny stanowi wewnętrzną ulicę dojazdową. W kolejnych latach o środki zewnętrzne można było się starać jedynie na ulice zaliczone do kategorii dróg publicznych. Dlatego prace w całości muszą być wykonane ze środków własnych budżetu miasta.

 

Red. M. L.

Fot. Um Łomża

Urząd Miejski w Łomży

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy