Rozpoczęły się prace przy rozbudowie Starostwa Powiatowego w Białymstoku

Rozpoczęły się prace przy rozbudowie Starostwa Powiatowego w Białymstoku. W piątek (28.10.2022 r.) symbolicznie wbito łopatę na placu budowy u zbiegu ulic Wiewiórczej i Borsuczej. Wykonawcą inwestycji jest Firma BUDIMEX S.A.

Rozbudowa ma potrwać trzy lata. Nowa część budynku (3,4 tys. m kw.) ma być dobudowana do starej (2,1 tys. m kw.). Powstanie na pozyskanej działce u zbiegu ulic Borsuczej i Wiewiórczej.
W sumie urząd będzie mieć powierzchnię 5,5 tys. metrów kwadratowych.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Powiatu Białostockiego, wykonawca, projektant i zaproszeni goście.

– Na tę chwilę długo czekaliśmy. Wydziały Starostwa rozrzucone po całym mieście będą się mieścić w jednym miejscu, by godnie obsługiwać mieszkańców powiatu – mówił starosta Jan Bolesław Perkowski. Podkreślił, że dzięki pozyskanemu dofinansowaniu rządowemu spełnia się marzenie kilku starostów.

– Samorządy doszły do wniosku, że część potrzeb drogowych jest zaspokojona i pora na administrację – mówił wiceminister edukacji Dariusz Piontkowski, dodając że to nie jedyna inwestycja tego typu w województwie.

Zadowolenie z rozbudowy wyraził senator Mariusz Gromko, wspominając, że taka uroczystość miała też w piątek miejsce nieopodal przy ul. Plażowej, gdzie swój obiekt buduje Straż Pożarna.– Widzimy jak rozwija się powiat – dodał.

Białystok. Trwa budowa Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej przy ul. Plażowej

Wojewoda Bohdan Paszkowski podkreślił, że dzięki rozbudowie Starostwa m.in. rozwiąże się wspólny, kilkuletni problem. Chodzi o to, iż część pracowników referatu geodezji Starostwa zajmuje pomieszczenia w urzędzie wojewódzkim przy ul. Mickiewicza w Białymstoku, korzystając z uprzejmości wojewody.

– Gdybyśmy nie rozbudowali starostwa, urzędnicy by nam tego nie darowali, bo nie pracują w dobrych warunkach. Nie wybaczyli by nam tego również mieszkańcy np. Łap czy Choroszczy, widząc, że inwestujemy w ich miejscowościach – podkreślał wicestarosta Roman Czepe.

Przetarg na rozbudowę budynku Starostwa Powiatowego w Białymstoku wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną w systemie zaprojektuj i wybuduj rozstrzygnięto z początkiem marca 2022 r.Wpłynęły 4 oferty, najkorzystniejszą cenę 28,9 mln zł zaproponowała firma BUDIMEX S.A z Warszawy.

Rozbudowa Starostwa wg szacunków z ub. roku miała kosztować 21,3 mln zł, w związku z czym w marcu 2022 r. zwołano sesję nadzwyczajną Rady Powiatu Białostockiego, na której radni zmienili Wieloletnią Prognozę Finansową na lata 2022 – 2034.

Wartość inwestycji została uaktualniona do kwoty oferty najwyżej ocenionej w postępowaniu, czyli 28,9 mln zł. Tego samego dnia Powiatowi Białostockiemu została udzielona promesa do realizacji inwestycji z Programu Inwestycji Strategicznych w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład.

Wartość dofinansowania z programu to blisko 15 mln zł.

Red. OKO

Fot. Starostwo Powiatowe w Białymstoku

na podst. informacji Starostwa Powiatowego w Białymstoku

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy