S61. Od 23 do 31 maja zmiana w organizacji ruchu w rejonie obwodnicy Stawisk

Uwaga kierowcy! Przez tydzień – do 31 maja – zmiana w organizacji ruchu na S61 w rejonie obwodnicy Stawisk

Z powodu napraw gwarancyjnych, od wtorku do 31 maja obowiązuje zmieniona, tymczasowa organizacja ruchu na drodze S61 w rejonie obwodnicy Stawisk (Podlaskie) – podała we wtorek (23.05) w komunikacie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku.

Zmiany dotyczą odcinka od Karwowa do początku obwodnicy Stawisk.

„W związku z naprawą gwarancyjną nawierzchni betonowej, na długości ok. 4 km zamknięta będzie jezdnia ze Szczuczyna w kierunku Łomży. Kierowcy będą korzystać z sąsiedniej jezdni w obu kierunkach” – poinformowała GDDKiA.

Drogowcy przypomnieli, że odcinek S61 od węzła Kolno do obwodnicy Stawisk był oddany do użytkowania w sierpniu 2021 r.

Naprawa gwarancyjna dotyczy szczeliny poprzecznej w nawierzchni drogi, którą zauważono w czerwcu 2022 r. podczas rutynowego przeglądu gwarancyjnego drogi.

„Roboty prowadzone będą na odcinku zaledwie kilku metrów, ale ze względu na bezpieczeństwo, krótki czas prac (tydzień), a także konieczność zapewnienia odpowiedniej jakości prac naprawczych, wyłączony został odcinek czterokilometrowy pomiędzy tzw. przejazdami awaryjnymi. Wprowadzono ograniczenie prędkości do 60 km/h oraz fizycznie rozdzielono kierunki ruchu tablicami U 21” – poinformowała białostocka GDDKiA.

Drogowcy zaznaczyli, że rozpoczęte we wtorek naprawy nie mają związku ze spękaniami nawierzchni na drodze, które są w rejonie Miejsca Obsługi Podróżnych Górki Wschód i Zachód.

„Dla tego odcinka trwa przygotowanie oddzielnego, optymalnego programu naprawczego” – podano w komunikacie. (PAP)

Red. M.L

Fot. GDDKiA

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Białymstoku / PAP Regiony

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy