Uwaga kierowcy! Kolejne objazdy na „angielce”

Trwa ostatni etap przebudowy ”angielki”. Jeszcze w tym roku będzie można przejechać całą wyremontowaną drogą Białystok – Wojszki. Jest to skrót drogi z Białegostoku w kierunku Bielska Podlaskiego

Droga Stanisławowo – Wojszki jest bardzo uczęszczana. Przez wiele lat była uciążliwa, bo z asfaltem po jednej stronie jezdni, przez co dochodziło do ryzykownych sytuacji drogowych. Po przebudowie „angielka” zniknie. Kierowcy zyskają natomiast krótszą drogę w kierunku Bielska Podlaskiego o szer. 6 m, z szerokimi poboczami.

Obecnie zamknięty jest kolejny fragment przebudowywanej drogi powiatowej nr 1484B Niewodnica Nargilewska-Wojszki. To odcinek od skrzyżowania z DP1515B (wysokość m. Klewinowo) do skrzyżowania z DP1513B (wysokość m. Tryczówka). Wprowadzono objazdy.

– W związku z zamknięciem ruch pojazdów z DP1484B jest kierowany na drogę w kierunku miejscowości Nowe Klewinowo, następnie przez wieś Klewinowo i dalej do przebudowywanej drogi Kudrycze – Wojszki. Odcinek będzie zamknięty mniej więcej przez miesiąc – informuje Karolina Walenciej – Inżynier Budowy z firmy UNIBEP S.A.

Drogowcy przywrócili do ruchu zamknięty wcześniej pierwszy odcinek (od skrzyżowania na wysokości wsi Hermanówka do skrzyżowania na wysokości wsi Nowosady).

 – Cały przebudowywany teraz odcinek Kudrycze – Wojszki ma być gotowy pod koniec października 2021 r. – przypomina starosta Jan Bolesław Perkowski. –  Tym samym zniknie niebezpieczna „angielka”, na której dochodziło do wielu kolizji i niebezpiecznych sytuacji. Droga miała bowiem asfalt tylko po jednej stronie jezdni.

Starostwo Powiatowe w Białymstoku pozyskało na tę inwestycję dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych (50%). W pokryciu jej kosztów pomagają też gminy Zabłudów i Juchnowiec Kościelny. Koszt inwestycji to 14,2 mln zł.

Red. M.L.

Fot. Powiat Białostocki

Powiat Białostocki

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy