Ambasadorzy Białostockiego Sportu 2023

Natalia Maliszewska, Patrycja Maliszewska oraz Rafał Czuper zostali kolejnymi Ambasadorami Sportu Białostockiego w 2023 roku

Zawodnicy poprzez swoje wyniki sportowe, obecność na arenach międzynarodowych oraz liczne sukcesy mają promować Białystok w kraju i za granicą.

Uczestnikiem konkursu „Ambasador Sportu Białostockiego” mógł być sportowiec reprezentujący białostocki klub, który brał udział w Igrzyskach Olimpijskich, Igrzyskach Paraolimpijskich lub był medalistą Mistrzostw Świata. Ambasadorzy będą promować Białystok w swoich relacjach z imprez sportowych, wywiadach i podczas innej aktywności, a także w mediach społecznościowych.

To już czwarta edycja tego konkursu. Cieszę się, że ten projekt okazał się sukcesem. Dzięki niemu możemy sportowców objąć opieką i wsparciem, a to pomaga im odnosić fantastyczne sukcesy. Ważne jest to, że powiększa się grono zawodników, których jako Miasto wspieramy – powiedział zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki.

Budżet tegorocznego konkursu wyniósł 210 tys. zł.

Zawodnikom, z którymi (22 marca) zawarto umowy promocyjne, przyznano łącznie 75 tys. zł.

Natalia Maliszewska otrzymała 50 tys. zł, Patrycja Maliszewska 10 tys. zł, Rafał Czuper – 15 tys. zł.

Miesiąc temu takie umowy zawarto już z Wojciechem Nowickim, Natalią Kaczmarek i Marleną Granaszewską, a wkrótce otrzyma ją kajakarka Sylwia Szczerbińska.

Red. M. L.

Fot. UM Białystok

Urząd Miejski w Białymstoku

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy