Białystok. Przy Elewatorskiej powstanie nowa hala pneumatyczna dla Jagiellonii

Przy Elewatorskiej powstanie nowa hala pneumatyczna. Podobnie jak w przypadku poprzedniej konstrukcji będzie ona chronić zimą boisko ze sztuczną nawierzchnią.

Projekt w całości zostanie dofinansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Za wykonanie odpowiedzialna będzie firma InterHall z Katowic.

Poprzednia konstrukcja służyła piłkarzom pierwszego zespołu Jagiellonii Białystok jak i zawodnikom Akademii Piłkarskiej Jagiellonii Białystok od momentu oddania do użytku ośrodka treningowego w 2019 roku do lutego 2022 roku, kiedy w wyniku gwałtownych i silnych powiewów wiatru uległa zniszczeniu. Klub niezwłocznie przystąpił do poszukiwania rozwiązań mających na celu odtworzenie konstrukcji. Z pomocną przyszła Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

Zawalił się balon nad boiskiem treningowym Jagiellonii. Ranny piłkarz

– Cieszy mnie, że dzięki wsparciu ze strony rządu zniszczony obiekt uda się odbudować. Jako minister aktywów państwowych ze szczególną satysfakcją chcę jednak zaznaczyć, że największym sponsorem polskiego sportu są spółki Skarbu Państwa, które dzięki dobremu zarządzaniu każdego roku przeznaczają na wsparcie sportu setki milionów złotych. Właściwie wszystkie spółki Skarbu Państwa są w to zaangażowane i to dzięki nim sportowcy mogą realizować swoje pasje. Chciałbym przy tym zadeklarować, że podległe mi spółki nadal będą wspierać sport, również Jagiellonię Białystok – powiedział Jacek Sasin, minister aktywów państwowych

Nowa hala będzie wyraźnie różniła się od poprzedniej. Wszystko po to, aby uniknąć w przyszłości podobnych scenariuszy jak ten z lutego 2022 roku.

Nowa hala pneumatyczna będzie wykonana w technologii linowej czyli powłoki z materiałów membranowych PVC i PE, które będą dodatkowo zabezpieczone gęsta siecią z lin stalowych. Dzięki takiemu rozwiązaniu powłoka jest dużo bardziej odporna na ekstremalne warunki pogodowe (ponadnormatywne wiatry) i tym samym konstrukcja jest bezpieczniejsza w porównaniu do hal bezlinowych. Firma InterHall produkuje i instaluje hale linowe od ponad dwudziestu lat. Produkt ten dobrze sprawdza się w różnych warunkach pogodowych. Od kilku lat takie same hale służą Legii Warszawa czy Lechowi Poznań oraz wielu innym mniejszym klubom piłkarskim. Bardzo cieszymy się, że przekonaliśmy również włodarzy Jagiellonii do tego rozwiązania i cieszymy się, że nasza technologia zawita do kolejnego klubu ekstraklasy – wyjaśnia Szymon Kurdziel, przedstawiciel wykonawcy projektu, firmy InterHall.

„Balon” jak zwykło się potocznie określać tego typu konstrukcje bardzo ułatwia funkcjonowanie całego klubu oraz usprawnia procesy treningowe w trudnych warunkach, jakie zwykle panują na Podlasiu późną jesienią oraz zimą. Z nowej hali cieszą się nie tylko przedstawiciele pierwszego zespołu, ale również Akademii Piłkarskiej Jagiellonii Białystok.
Brak hali bardzo mocno krzyżował nasze plany treningowe w poprzednim sezonie. Nowa konstrukcja sprawi, że nie będziemy zmuszeni odwoływać zajęć i treningów w okresie zimowym, co dezorganizowało nam całą logistykę związaną z funkcjonowaniem Szkoły Mistrzostwa Sportowego Jagiellonii Białystok.

Zrealizowanie tego projektu spowoduje znaczny wzrost jakości realizowanego procesu szkoleniowego. Ułatwi nam także organizację turniejów, spotkań sparingowych oraz eventów organizowanych w ramach działalności Akademii Piłkarskiej Jagiellonii Białystok  – wyjaśnia Przemysław Papiernik, dyrektor AP Jagiellonii Białystok.

Red. OKO

Fot. Jagiellonia.pl

Jagiellonia.pl

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy