ENEA GRA RAZEM Z JAGIELLONIĄ!

ENEA GRA RAZEM Z JAGIELLONIĄ!

Jagiellonia pozyskała nowego sponsora. Nasz Klub nawiązał współpracę z ENEA. Kontrakt będzie obowiązywał do końca czerwca 2023 roku, a na jego podstawie nasz nowy Partner został Sponsorem Strategicznym Akademii Jagiellonii Białystok, a także Sponsorem I zespołu Jagiellonii.

W wyniku zawartego porozumienia logo spółki ENEA znajdzie się m.in. na froncie koszulek drużyny występującej w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów U-17.

– ENEA w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu wspiera sport, a przede wszystkim sport dzieci i młodzieży. Już wcześniej nasza spółka była związana z poznańskimi klubami – Lechem i Wartą. Od dzisiaj wspieramy także Akademię Piłkarską Jagiellonii Białystok, a szczególnie drużynę U-17, która rywalizuje w CLJ. Myślę, że to dopiero początek współpracy, która ma także charakter biznesowy. Grupa Enea od kilkunastu lat funkcjonuje w Białymstoku i chcemy zwiększyć świadomość naszej marki wśród mieszkańców stolicy Podlasia. Obecnie dostarczamy ciepło dla ponad 270 tysięcy białostoczan. Duże podziękowania należą się Marszałkowi Kosickiemu, który przekonał władze Grupy Enea do zainwestowania w Jagiellonię i jestem przekonany, że ta współpraca będzie jeszcze się rozwijać – powiedział prezes ENEA Ciepło, Cezary Ołdakowski.

– Województwo Podlaskie z dumą wspiera Jagiellonię Białystok. Od początku obecnej kadencji, wspólnie z Zarządem Województwa Podlaskiego, przekazaliśmy klubowi już 2,6 mln zł. Żółto-Czerwoni to niewątpliwie największy klub w naszym regionie – i to nie tylko pod względem sportowym, ale także kibicowskim i marketingowym. Cieszymy się, że możemy wspierać zespół, który przez lata występów na najwyższym szczeblu z powodzeniem zbudował markę rozpoznawalną w całym kraju. Bardzo dobrą wiadomością jest nawiązanie współpracy między klubem i spółką Skarbu Państwa, która będzie pomagać w rozwoju młodych zawodników. Dziękuję za dostrzeżenie przez ENEA potrzeb młodych sportowców z naszego regionu – powiedział Marszałek Województwa Podlaskiego Artur Kosicki

Bardzo się cieszymy z podjęcia tej współpracy. ENEA to jedna z największych polskich firm z branży energetycznej, która w ostatnich kilku latach zaangażowała się w rozwój polskiego sportu, a przede wszystkim tego na szczeblu młodzieżowym. Tym bardziej cieszy nas, że energetyczny gigant zdecydował się wesprzeć również młodych zawodników Akademii Piłkarskiej Jagiellonii, która jest naszym oczkiem w głowie. Drużyna U17, która dumnie będzie nosić logo ENEA na koszulkach to półfinaliści Mistrzostw Polski w ubiegłym sezonie, a kilkunastu reprezentantów kraju w różnych kategoriach wiekowych potwierdza, że obraliśmy dobry kierunek – podkreślił prezes Jagiellonii, Wojciech Pertkiewicz.

W przeszłości Jagiellonia wspólnie z ENEĄ podejmowała owocną współpracę. Jednym z jej efektów był silnie obsadzony międzynarodowy turniej dla drużyn U-10, w którym uczestniczyły m.in. Celtic Glasgow, Sporting Lizbona oraz FC Kopenhaga.

Decyzje o sponsorowaniu klubu zostały ogłoszone podczas Pikniku Rodzinnego, któremu towarzyszył turniej piłkarski małych zawodników z regionu.

 

Red. OKO

Fot. Jagiellonia.pl

Jagiellonia Białystok

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy