Jagiellonia Białystok przegrywa z Piastem 3 : 1

Za nami 15. kolejka Ekstraklasy, w której Jagiellonia Białystok zagrała na wyjeździe z Mistrzem Polski Piastem Gliwice.

Z powodu żółtych kartek nie wystąpił Taras Romanczuk.

Piast od początku w ofensywie, stworzył sobie więcej akcji do strzelenia bramki. Brakowało jednak wykończenia, Jagiellonia również próbowała, choć była spychana w defensywę.
7′ Gospodarze ładnie rozgrywają, następnie próbują strzelić, piłka odbija się od Runje. Jorge Felix zbiera piłkę i pakuję ją do siatki. Sędzia odgwizdał spalonego, ale po weryfikacji VAR przyznał gola.

Piast Gliwice prowadzi 1 : 0

18′ Jagiellonia próbuję stworzyć sytuacje bramkową, ale nie mogą się przebić przez drużynę z Gliwic. Żółto-czerwoni oddają dwa strzały w stronę bramki, ale oba zostają zatrzymane w polu karnym przez obrońców.
25′ Jagiellonia wciąż w defensywie. Szanse tworzy i wykorzystuje Piast. Hateley sprytnie zagrywa Badii w polu karnym, a ten strzela mocno po ziemi. Węglarz niestety nie sięgnął piłki.

Piast Gliwice prowadzi 2 : 0

27′ po rzucie wolnym Runje próbuję zdobyć bramkę głową, ale strzela niecelnie. Jagiellonia zaczyna mieć problemy z wyjściem z własnej połowy boiska.
30′ Żółtą kartkę otrzymuje Bartosz Kwiecień, który nie zagra w meczu z Arką Gdynią.
33′ Piast próbuję zdobyć bramkę z rzutu wolnego, ale piłka ląduje obok bramki.
37′ Kostal strzela niecelnie z dystansu.
40′ próbuję dośrodkować Wójcicki, jednak piłkę łapię bramkarz Piasta.
44′ świetne podanie otwierające. Piast tworzy sobie sytuację, po której mógł prowadzić trzema bramkami. Na szczęście strzał Parzyszka zostaje zablokowany wślizgiem.
45′ Żółta kartka dla Milewskiego.
45’+ Piast na sam koniec nie ma zamiaru odpuszczać, padają aż trzy strzały, ale wszystkie zostają zablokowane.
45’+ Jagiellonia otrzymuję rzut wolny przed polem karnym, ale Pospisil strzela prosto w mur.

Jagiellonia w pierwszej połowie mocno w defensywie, nie mieliśmy wielu sytuacji do zdobycia bramki. Schodzimy z boiska ze stratą dwóch bramek.

Od początku drugiej połowy Piast po raz kolejny w ataku. Parzyszek i Badia próbowali podwyższyć prowadzenie, ale zostali zatrzymani przed naszym polem karnym.

48’ Klimala strzela w bramkę po odgwizdanym spalonym. Jagiellonia zaczyna wyglądać lepiej niż w pierwszej połowie.
50′ Rymaniak strzela z dystansu, ale broni Węglarz.

50′ Kostal ładnie podaje do wbiegającego Imaza, a ten strzela na dalszy słupek. Jagiellonia Białystok zdobywa bramkę.

Wynik 2 : 1

51′ zmiana w drużynie Jagiellonii Białystok za Kostala wchodzi Bartosz Bida.
52′ Kwiecień miał sporo szczęścia. Niebezpiecznie faulował zawodnika z Piasta, za takie wejście mógł otrzymać żółtą kartę, kiedy miał już jedną na swoim koncie.
57′ Pospisil opuszcza boisko na noszach. Potrzebna była zmiana. Wchodzi Horin.
60′ Żółtą kartkę otrzymuje Bartosz Bida, który chwilę temu dopiero pojawił się na boisku.
61′ Żółta kartka dla Horina.
64′ Seria rzutów rożnych dla gospodarzy.
65′ Żółtą kartkę otrzymuje Uros Korun.
69′ Drużyny wymieniają się rzutami rożnymi.
73′ Zawodnik Piasta zostaje złapany na spalonym. Chwilę później sędzia po raz kolejny odgwizduję spalonego.
76′ Patryk Tuszyński przechodzi trzech zawodników Jagi. Kończy podaniem do Felixa, a ten z bliska podwyższa prowadzenie.

Piast Gliwice prowadzi 3 : 1

77′ Mudrinski pojawił się na boisku za Klimalę.
81′ Bida wywalczył rzut rożny strzałem z daleka. Niestety Mudrinski strzela głową obok bramki.
84′ Plach po raz kolejny łapię dobrą centrę drużyny z Białegostoku.
88′ Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymuje Bartosz Bida.
89′ Tuszyński główkuje nad bramką Jagi.

Mistrz Polski wygrywa z Jagiellonią Białystok i jest w czołówce tabeli. Żółto-czerwoni słabo wyglądali podczas pierwszej połowy. W drugiej było znacznie lepiej, ale dało się zauważyć, że brakowało precyzji w podaniach.