Jagiellonia Białystok wygrała 2:1 z Górnikiem Zabrze

PKO Ekstraklasa. Jagiellonia – Górnik Zabrze 2:1

Jagiellonia Białystok wygrała bardzo ważny mecz w ekstraklasie. W sobotę (11.03) pokonała u siebie 2:1 Górnika Zabrze, również walczącego o utrzymanie w ekstraklasie.

Pierwszego gola strzelili goście. W 24. minucie niepilnowany Lukas Podolski strzelił z dystansu i pokonał Sławomira Abramowicza. Górnicy cieszyli się z prowadzenia zaledwie kilka minut. W 28. minucie Nene – również niepilnowany przez rywali uderzył piłkę lewą nogą z blisko 30 metrów i trafił do bramki rywali.

Tuż przed końcem pierwszej połowy doszło do spornej sytuacji w polu karnym Górnika. Faulowany był Taras Romanczuk. Sędzia długo sprawdzał tę sytuację na monitorze. Ostatecznie uznał, że żółto-czerwonym należy się rzut karny.

Piłkę z jedenastego metra uderzał Marc Gual, jego pierwszy strzał obronił Daniel Bielica, ale był bezradny wobec dobitki Hiszpana. Dzięki temu trafieniu Jagiellonia zeszła na przerwę przy wyniku 2:1.

W drugiej połowie żadnej z drużyn nie udało się pokonać rywali i żółto-czerwoni mogli się cieszyć z cennych trzech punktów.

W następną sobotę (18.03) Jagiellonia zagra u siebie z Zagłębiem Lubin.