Jagiellonia Białystok wygrała 3:0 z Zagłębiem Lubin w meczu ekstraklasy

Jagiellonia wygrała  z Zagłębiem Lubin i objęła prowadzenie w tabeli.

Kibice Jagiellonii Białystok nadzieję na szybkiego gola mieli już w 3. minucie. W polu karnym rywali po kontakcie z przeciwnikiem upadł jeden z graczy żółto-czerwonych. Sędzia Bartosz Frankowski od razy wskazał na 11. metr, ale nasłuchiwał arbitrów, którzy analizowali sytuację. Po czasie sędzia Frankowski podbiegł do monitora i ostatecznie aż po czterech minutach sędziowie doszli do wniosku, że Jagiellonii nie należy się rzut karny.

W dalszej części gry Jaga kilka razy gościła pod polem karnym Zagłębia, ale nie mogła znaleźć drogi do bramki. Udało się to w 28. minucie, a gola strzelił Mateusz Skrzypczak.

10 minut później Marczuk trafił w słupek bramki Zagłębia.

Kilka minut przed końcem pierwszej połowy w polu karnym faulowany był Jarosław Kubicki. Sędziowie ponownie kilka minut sprawdzali tę sytuację i uznali, że Jagiellonii należy się rzut karny. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Pululu i pewnym strzałem pokonał bramkarza gości i dał Jagiellonii prowadzenie 2:0.

W drugiej połowie Jagiellonia podwyższyła prowadzenie. W 66. minucie gola bezpośrednio z rzutu rożnego strzelił reprezentant Polski, czyli Bartłomiej Wdowik. Tego gola i cały mecz z trybun stadionu przy ul. Słonecznej obserwował selekcjoner reprezentacji Polski Michał Probierz.

Kolejny mecz Jagiellonia zagra już we wtorek. Będzie to wyjazdowe, zaległe spotkanie z Lechem Poznań.