Jagiellonia Białystok zremisowała z Górnikiem Zabrze 1:1

Jagiellonia Białystok zremisowała z Górnikiem na stadionie im. Ernesta Pohla w Zabrzu 1:1. Bramkę dla „Żółto-Czerwonych” zdobył Jesus Imaz

Trener Maciej Stolarczyk kompletując wyjściową jedenastkę, w stosunku do poprzedniej potyczki z Miedzią Legnica dokonał dwóch zmian. Do składu wrócili Bojan Nastić oraz powracający po kontuzji Michał Pazdan. W zespole zabrakło Bartłomieja Wdowika, który z powodu urazu pozostał w Białymstoku, a także Israela Puerto. Hiszpan starcie na stadionie przy Roosvelta rozpoczął na ławce rezerwowych.

Jako pierwsi sygnał do ataku dali goście. Już w 5. minucie do odbitej piłki po uderzeniu Jesusa Imaza na 16. metrze dopadł Bojan Nastić. Bośniak huknął zza pola karnego, ale piłka minimalnie minęła bramkę gospodarzy.

W 20. minucie wyborną okazję do objęcia prowadzenia miał Bartosz Bida. Filigranowy atakujący znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Górnika, ale nie wykorzystał tej okazji. W odpowiedzi jeden z piłkarzy gospodarzy wpadł w nasze pole karne, jego pierwszy strzał zablokował Bogdan Tiru, a drugi obronił Zlatan Alomerović.

Wraz z upływem czasu do głosu coraz mocniej dochodzili gospodarze z Zabrza. Świetnie jednak w naszym polu karnym spisywała się defensywa, a szczególnie Michał Pazdan. Doświadczony defensor pewnie wygrywał pojedynki z atakującymi Górnika.

Tuż przed końcem pierwszej połowy lewą stroną boiska urwał się Jesus Imaz. Hiszpan wycofał piłkę przed 16. metr, gdzie nabiegał Taras Romanczuk, ale piłkę po jego uderzeniu złapał golkiper zabrzan

Kluczową dla przebiegu pierwszej połowy okazała się ostatnia minuta. Najpierw po jednym z rzutów rożnych zakotłowało się pod naszym polem karnym, jednak po raz kolejny świetną interwencją popisał się Michał Pazdan. Po chwili to Jagiellonia przejęła piłkę i ruszyła z kontrą. Futbolówka finalnie trafiła pod nogi Jesusa Imaza, który z zimną krwią wykorzystał okazję i dał Jadze prowadzenie.

W 49. Jagiellonia przeprowadziła kolejną ofensywną akcję. Tym razem rozpoczęła się ona od przejęcia piłki przez Marca Guala. Hiszpan podał piłkę do swojego rodaka, Jesusa Imaza, a najskuteczniejszy z Jagiellończyków próbował uderzać zza pola karnego. Tym razem jednak Broll pewnie chwycił piłkę.

18 minut później Jesus Imaz miał doskonałą okazję, aby podwyższyć prowadzenie Jagiellonii w tym spotkaniu. Jeden z defensorów Górnika zagrał źle, piłka trafił do Hiszpana. Zdobywca pierwszej bramki dla „Żółto-Czerwonych” uderzył, ale prosto w bramkarza.

Górnik odpowiedział niemal natychmiastowo. Po rozegraniu piłki na naszej połowie, przejął ją Maciejko i mocno uderzył zza pola karnego. Piłka przeszła jednak minimalnie obok bramki strzeżonej przez Zlatana Alomerovicia.

Gospodarze za wszelką cenę dążyli do wyrównania. W 70. minucie piłkę przejął Mvondo, a piłka po jego mocnym strzale zza pola karnego przefrunęła nad bramką Jagiellonii.

Po raz kolejny w naszym polu karnym zagotowało się w 80 minucie. Piłka po strzale Kubicy minimalnie minęła bramkę strzeżoną przez Zlatana Alomerovicia.

Bardzo blisko wyrównania gospodarze znaleźli się w 89. minucie. Strzał oddał Wojtuszek, ale piłkę z najwyższym trudem obronił Zlatan Alomerović. Gospodarze dopięli swego w 90. minucie, kiedy pięknym strzałem zza pola karnego popisał się Erik Janża i nie dał szans Zlatanowi Alomeroviciowi na skuteczną interwencję.

Górnik dążył do wygranej. Już w czasie doliczonym do drugiej połowy kolejny bardzo precyzyjny strzał zza pola karnego oddał Kolanko, jednak piłka zatrzymała się na poprzeczce.

Szalę zwycięstwa mogła przechylić również Jagiellonia. Na kilka chwil przed końcowym gwizdkiem Fedor Cernych wyłożył piłkę Prikrylowi, ale Czech w doskonałej okazji strzelił nad bramką. Po chwili znowu kapitalnie interweniował Zlatan Alomerović.