Korycin. Ubrudzeni piłkarze zakończyli rozgrywki Błotnej Ligi Mistrzów

Zawody Błotnej Ligi Mistrzów w piłce nożnej rozegrane zostały w weekend w Korycinie

Turniej odbył się w upalnych warunkach, w kałużach błota polewanych co chwilę zimną wodą przez strażaków.

To były ósme zawody, w których wzięli udział zawodnicy z Polski, Litwy, Białorusi i Ukrainy.

„To najbrudniejsze, najzabawniejsze i najbardziej ekstremalne rozgrywki piłki nożnej i największa w Europie Środkowej impreza poświęcona piłce błotnej” – powiedział PAP organizator imprezy Maciej Rant z Fundacji Okno na Wschód.

Turniej rozpoczął się w sobotę. Wówczas odbyły się rozgrywki w grupach. W niedzielę miały miejsce finały.

W zawodach wzięło udział ok. 300 zawodników. Rywalizowało 25 drużyn, z czego 20 męskich i 5 żeńskich. Wśród kobiet zwycięzcą okazała się ekipa Forty Piątnica, zaś wśród mężczyzn Życiorysy Natury.

„Błotna Liga Mistrzów to unikalne wydarzenie sportowe, popularyzujące zdrowy styl życia w urokliwych zakątkach Podlasia. To także pierwsze w Polsce zawody, skierowane do europejskich drużyn piłki błotnej. Celem Błotnej Ligi Mistrzów jest promocja regionu i sportu poprzez konfrontację podlaskich i polskich zespołów z europejskimi drużynami tej odmiany piłki kopanej” – informują organizatorzy.

Zawody odbyły się na boiskach nad zalewem w Korycinie. Organizatorzy poinformowali, że w tym roku przygotowali specjalne błoto nasiąkliwe, które dobrze mazało się po ciele. Zawody odbywały się w ekstremalnie upalnych warunkach, dlatego wszyscy polewali się wodą z butelek. Wodą polewała także lokalna Straż Pożarna.

Organizatorzy podkreślają, że ich mottem jest hasło: „Obrzucajmy się błotem na boisku, a nie w realnym świecie!”.

Przypominają, że w rozgrywkach chodzi o integrację, wspólne spędzanie wolnego czasu, zabawę.

„To doskonała okazja, aby przypomnieć, że sport to nie tylko rywalizacja i walka o medale, ale także idea, która potrafi jednoczyć ludzi z całego świata” – podkreślają.

Ligę organizują Fundacja Okno na Wschód i gmina Korycin. Rozgrywki zostały objęte honorowym patronatem Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz Województwa Podlaskiego. (PAP)

Red. M. L.

Fot. Powiat Sokólski

PAP Regiony

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy