Ośmiolatka z Hajnówki jest dwumilionowym gościem stadionu miejskiego w Białymstoku

Stadion Miejski w Białymstoku odwiedziło już 2 miliony osób. Tym szczególnym, jubileuszowym gościem została ośmiolatka. Mieszkańcy i turyści brali udział nie tylko w wydarzeniach sportowych, ale również kulturalnych i biznesowych.

 

Dwumilionowym gościem stadionu okazała się uczestniczka meczu Jagiellonia Białystok vs. Wisła Kraków. Nina Czurak z Hajnówki przyjechała wraz z rodzicami na stadion po raz pierwszy w życiu. W czwartek (29 sierpnia) dziewczynka odwiedziła stadion ponownie. Tym razem mogła obejrzeć go w całej okazałości, nawet te miejsca, które na co dzień są niedostępne. Nina wraz z rodziną zwiedziła wszystkie przestrzenie obiektu z przewodnikiem. Później czekała ją niespodzianka, oficjalne ogłoszenie, że Nina jest dwumilionowym gościem oraz upominki wręczone przez prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego.

 

To wspaniała wiadomość, że nasz Stadion Miejski odwiedziły już dwa miliony osób i że frekwencja odwiedzających ten obiekt z roku na rok rośnie. Bardzo się z tego cieszę, bo zainteresowanie wydarzeniami na stadionie świadczy o tym, jak bardzo ta inwestycja była miastu potrzebna. Mam nadzieję, że bogata oferta proponowana mieszkańcom przez zarządzających stadionem spowoduje, że w następnych latach gości będzie tam wciąż przybywać” – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

 

Pierwszy milion odwiedzających stadion odnotowano w 2017 roku – wówczas milionowym gościem został Szymon Matowski, uczeń Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego im. M. Konopnickiej w Białymstoku, który trenuje piłkę nożną na boisku bocznym stadionu.

 

Stadion Miejski to miejsce, gdzie wiele osób o różnych zainteresowaniach może aktywnie i ciekawie spędzać czas rozwijając swoje pasje. Obiekt pomimo tego, że jest typowo piłkarski, umożliwia organizację nie tylko wydarzeń sportowych, ale również targów, imprez firmowych, kulturalnych, pikników, konferencji czy wydarzeń kierowanych do dzieci. Oferta stadionu z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem, dlatego też liczba wydarzeń oraz frekwencja rośnie.

 

Jednym z głównych zadań stadionu jest funkcja społeczna czyli działalność powierzona przez Miasto, w ramach której organizowane są wydarzenia otwarte, skierowane głównie do najmłodszych mieszkańców. Rekordową frekwencją cieszył się w tym roku Dzień Dziecka, gdzie przybyło 19,5 tys. dzieci wraz z rodzinami. Obecnie trwają „Wakacje na Stadionie”, czyli tydzień bezpłatnych atrakcji przygotowany na zakończenie lata.

 

 

 

Red. M.L.

Fot. UM Białystok

Urząd Miejski Białystok

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy