Siemianówka. Widowiskowe regaty

Regaty potrwają do 8 lutego. Chętnych do podziwiania tego interesującego widowiska organizatorzy zapraszają nad Siemianówkę od strony Bondar. Starty w  piątek rozpoczynają się o godz. 10.00.

Bojerowe Mistrzostwa Świata i Europy Juniorów 2019 rozpoczęły się (6.02.2019 r.) na Zalewie Siemianówka. To rzadkie wydarzenie sportowe w Podlaskiem. O tym, że zawody będą organizowane właśnie u nas – zdecydowała aura.

Początkowo regaty planowane były na Węgrzech, w kraju organizującym w tym roku Mistrzostwa Świata  i Europy Juniorów w bojerach. Jednak w związku z niesprzyjającą pogodą, rywalizację przeniesiono do Polski – do Giżycka, na Jezioro Niegocin. W ostatniej chwili spadło tam jednak sporo śniegu, i organizatorzy poprosili o możliwość  przyjazdu do Bondar.

Ostatecznie pierwsze ślizgi najważniejszych regat na świecie dla juniorów rozpoczęły się 6 lutego na akwenie Zalewu Siemianówka.

Do regat zgłosiło się 78 zawodników z 8 państw:  Estonii, Litwy, Łotwy, Polski, Rosji, Stanów Zjednoczonych, Szwecji oraz z Węgier. Rywalizują w dwóch klasach : DN i  Ice Optimist.


Organizatorem bojerowych Mistrzostw Świata i Europy Juniorów  2019 w klasie DN i IO jest Flota Węgierska DN oraz IDNIRA Europe. Regaty wspiera Gmina Michałowo.Regaty potrwają do 8 lutego. Chętnych do podziwiania tego interesującego widowiska organizatorzy zapraszają nad Siemianówkę od strony Bondar.

Red. OKO

Powiatbiałostocki.pl

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy