W Łomży odbędzie się II turniej piłkarski „Łomża Cup”

W sobotę, 24 sierpnia o godz. 12.00 na Stadionie Miejskim przy ul. Zjazd rozpocznie się turniej piłkarski „Łomża Cup”. Tego dnia do Łomży przyjadą kluby z wielu miast Polski i zagranicy. Przez dwa dni będą rywalizować w kategorii chłopców z rocznika 2009 i 2010. Gospodarzem zawodów jest Młodzieżowy Łomżyński Klub Sportowy, a sponsorem głównym PGNiG Obrót Detaliczny sp. z o.o.

 

Turniej „Łomża Cup” odbędzie się już po raz drugi. Został on zapoczątkowany w 2018 roku przez prezydenta Mariusza Chrzanowskiego, by także w sposób sportowy uczcić 600. rocznicę nadania miastu praw miejskich. Rozegrane w ubiegłym roku zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem i wzięło w nich udział 12 zespołów z Polski i zagranicy (w tym z miast partnerskich Łomży z Białorusi i Ukrainy). Zwycięzcami okazali się wówczas zawodnicy Korony Kielce.

 

 

 

„Zdecydowaliśmy się i w tym roku zorganizować drugą edycję turnieju „Łomża Cup”. Cieszę się z tego, że ponownie jest z nami spółka skarbu państwa PGNiG. Dziękuję za wsparcie tego projektu, który dedykowany jest dla dzieci. Zależy mi na tym, aby młodzi piłkarze, którzy trenują w Młodzieżowym ŁKS-ie mieli możliwość rozgrywania turniejów na miejscu i konfrontacji z najlepszymi drużynami w swoich kategoriach wiekowych” – mówił podczas poniedziałkowej (19.08.) konferencji prasowej w Urzędzie Miejskim w Łomży prezydent Mariusz Chrzanowski.

 

Kwotę 10 tys. zł na organizację sportowego wydarzenia przeznaczy PGNiG Obrót Detaliczny sp. z o.o.

 

„Jest mi niezmiernie miło, że po raz kolejny będziemy partnerem tej inicjatywy, w której wezmą udział młodzi adepci piłki nożnej. Jako spółka promujemy sport również na szczeblu lokalnym. W tym przypadku mamy aktywną formę spędzania czasu oraz integrację dla dzieci w okresie wakacyjnym” – powiedział Marcin Szczudło, wiceprezes zarządu PGNiG Obrót Detaliczny sp. z o.o. wspominając także o wzorcowej współpracy spółki z miastem Łomża w kwestii transportu ekologicznego.

 

Do rywalizacji przystąpią dwa roczniki: 2009 i 2010. Wszystkie drużyny zmierzą się ze sobą w formule „każdym z każdym”.

 

„Cały rocznik 2009 jednocześnie rozgrywać będzie swoje mecze, potem przerwa i cały rocznik 2010 rozegra swoje mecze. To duże przedsięwzięcie, ale mam nadzieję, że uda nam się wszystko zorganizować perfekcyjnie” – przekazał Wojciech Pietruszewski, wiceprezes Młodzieżowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego, zapraszając wszystkich zainteresowanych na stadion do kibicowania młodym zawodnikom z Łomży i drużynom przyjezdnym.

 

Zamknięcie imprezy odbędzie się w niedzielę, 25 sierpnia o godz. 15.00 na Stadionie przy ul. Zjazd. Współorganizatorem turnieju „Łomża Cup” jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży.

 

 

Red. M.L.

Fot. Łukasz Chełchowski / mosir.lomza.pl

UM Łomża

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy