Choroszcz. Przy ulicy Powstania Styczniowego spłonęło mieszkanie


W niedzielne popołudnie na drugim piętrze budynku przy ulicy Powstania Styczniowego w Choroszczy wybuchł pożar

Jedno mieszkanie spłonęło doszczętnie, sąsiednie – częściowo. Zniszczone są też drzwi kilku innych. W akcji gaśniczej uczestniczyło 6 zastępów PSP oraz 2 zastępy OSP.

OSP Choroszcz:

Dnia 23.01.2022r. SKKM Białystok zadysponowało o godzinie 14:50 naszą jednostkę do pożaru mieszkania w budynku wielorodzinnym przy ul. Powstania Styczniowego w Choroszczy. W momencie dotarcia na miejsce zdarzenia pożar rozprzestrzeniał się już na klatkę schodową oraz sąsiednie mieszkanie. Z lokali mieszkalnych ewakuowano 11 osób.

Osoby z sześciu mieszkań wyszły na balkony lub stały przy otwartych oknach

– W chwili przybycia JOP zastano ciemny dym wydobywający się z okien mieszkania na drugim piętrze. Osoby z sześciu mieszkań wyszły na balkony lub stały przy otwartych oknach – poinformował bryg. Dariusz Orzechowski z KM PSP w Białymstoku. – W związku z brakiem możliwości ewakuowania mieszkańców przy użyciu drabiny mechanicznej, po stłumieniu płomieni ratownicy dotarli do osób uwięzionych przez dym i ewakuowali je po klatce schodowej.

Żadna z osób ewakuowanych nie wymagała specjalistycznej pomocy medycznej. Zespół Ratownictwa Medycznego po ich przebadaniu zdecydował o pozostawieniu wszystkich na miejscu.

Na razie nie wiadomo, co było przyczyną pożaru. Ustalają to policjanci. Trwa też szacowanie strat.

Red. M.L.

Fot. OSP Choroszcz / KMP Straży Pożarnej w Białymstoku

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy