Białystok. Mł. bryg. Sebastian Zdanowicz nowym podlaskim komendantem wojewódzkiej PSP

W środę (5.08) w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku odbyła się oficjalna uroczystość przekazania obowiązków podlaskiego komendanta wojewódzkiego. Podczas uroczystego apelu z udziałem Podlaskiej Kompanii Honorowej PSP nastąpiło pożegnanie ze sztandarem oraz oficjalne zdanie i przyjęcie obowiązków Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej. Decyzją ministra spraw wewnętrznych i administracji, z dniem 7 sierpnia odwołany został dotychczasowy komendant nadbryg. Jarosław Wendt, który pełnił tę funkcję przez ponad 4 lata.

– To był dobry okres ze względu na zaangażowanie Pana Komendanta, jego doświadczenie i umiejętności, dobór współpracowników, ale również politykę Prawa i Sprawiedliwości. Będziemy ten czas wspominać pod znakiem wielu inwestycji i modernizacji służb, poprawy ich warunków zawodowych – powiedział podczas uroczystości wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

Ustępujący komendant nadbryg. Jarosław Wendt służbę w PSP sprawował 30 lat, natomiast w 2016 roku został powołany na Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej. Akt mianowania na stopień nadbrygadiera z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy odebrał w roku 2018.

– Moment pożegnania z mundurem musiał w końcu nadejść. Dziś zamykam pewien okres w swoim życiu. Po 30 latach kończę czynną służbę, ale służba dla naszego kraju nie kończy się nigdy – podkreślał nadbryg. Jarosław Wendt.

Na stanowisko podlaskiego komendanta wojewódzkiego PSP, decyzją MSWiA, na wniosek komendanta głównego PSP, z dniem 8 sierpnia powołany został mł. bryg. Sebastian Zdanowicz.

Nowy Podlaski Komendant Wojewódzki Państwowej  Straży Pożarnej pełni czynną służbę od 24 lat. Od samego początku, aż do teraz związany jest z podlaską jednostką PSP. Był m.in. zastępcą dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 4 w Białymstoku, a od lipca tego roku pełni obowiązki dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 w tym mieście.

– Jest to dla mnie ogromny zaszczyt i wyróżnienie. Wiem, że objęcie tak odpowiedzialnego stanowiska to duże wyzwanie. Rola komendanta to niezwykle istotna, wielopłaszczyznowa działalność na rzecz całego województwa – mówił podczas swojego wystąpienia mł. bryg. Sebastian Zdanowicz

W imieniu  Zarządu Województwa Podlaskiego pamiątkowe grawertony wręczył wicemarszałek Marek Olbryś.

– Chciałbym serdecznie podziękować odchodzącemu komendantowi za długoletnią służbę i pracę, którą wszyscy bardzo cenimy – podkreślił wicemarszałek. – Panu Sebastianowi Zdanowiczowi serdecznie gratuluję i obiecuję, że może Pan liczyć na wsparcie ze strony Województwa Podlaskiego – dodał.

Wicemarszałek Marek Olbryś zaznaczył także, że zarząd województwa przeznaczył ponad 2,5 mln zł na OSP i pomoc materialna ze strony Województwa Podlaskiego będzie kontynuowana w kolejnych latach.

 

 

Red. M.L.

Fot. PUW

PUW / Wrota Podlasia

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy