Choroszcz. Tragiczny pożar domu przy ul. Narwiańskiej – nie żyją 4 osoby, w tym troje dzieci

Tragiczny pożar budynku mieszkalnego przy ul. Narwiańskiej w Choroszczy (powiat białostocki)

Cztery osoby, w tym troje dzieci, zginęły w pożarze, który w niedzielę (26.02) ok. godz. 22.30 wybuchł w domu jednorodzinnym w Choroszczy niedaleko Białegostoku.

O wybuchu pożaru strażaków zawiadomiła matka dzieci, i żona tego mężczyzny, która zdołała o własnych siłach opuścić płonący budynek.

Jak poinformował mł. bryg. Piotr Chojnowski, rzecznik prasowy KW PSP w Białymstoku, po dojeździe straży pożarnej cały budynek był w ogniu.

Wewnątrz obiektu przebywała trójka dzieci oraz jedna osoba dorosła (informacja ze zgłoszenia). Po częściowym przygaszeniu ognia i przeszukaniu domu odnaleziono i ewakuowano wszystkich poszkodowanych (3 dzieci oraz dorosły mężczyzna – wszyscy bez funkcji życiowych), i przekazano Zespołom Ratownictwa Medycznego – dodał mł. bryg. Piotr Chojnowski.

Pogotowie ratunkowe potwierdziło zgon całej czwórki.

Na miejscu pracuje 8 zespołów straży pożarnej.

Murowany budynek spłonął doszczętnie. Na miejscu trwa jego dogaszanie. Przy użyciu kamery termowizyjnej strażacy sprawdzają, czy nie ma jeszcze miejsc, gdzie może tlić się ogień. Przyczyna pożaru będzie ustalana w śledztwie.

 

 

Red. L.M.

Fot. KW PSP w Białymstoku / OSP Choroszcz / OSP Złotoria / Podlaskie24.pl

Komenda Wojewódzka PSP w Białymstoku / PAP

5 1 vote
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy