OSP Hornowo z nowym wozem strażackim

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Hornowie (gmina Dziadkowice) mają nowy wóz ratowniczo-gaśniczy

Przywitali go w niedzielę (22.08). Wtedy też wóz został poświęcony i oficjalnie przekazany do użytku. To pierwszy nowy samochód w tej jednostce.

Uroczystości rozpoczęła msza w kościele pw. Matki Bożej Bolesnej w Osmoli w samo południe. Później nastąpiło poświęcenie wozu i oficjalne przekazanie go jednostce.

– Jednostki OSP odgrywają bardzo ważną społecznie rolę – ratują mienie, a często także życie i zdrowie okolicznym mieszkańcom, czyli „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”. Bardzo się cieszę, że strażacy ochotnicy z Hornowa mają nowy sprzęt, bo bardzo go potrzebowali – podkreślił Marek Malinowski, członek Zarządu Województwa Podlaskiego.

Nowy wóz to wielka zmiana dla druhów z jednostki w Hornowie.

Samochód jest przystosowany do jazdy w terenie, dzięki temu dotrze na czas, nawet w najtrudniej dostępne miejsce. Kosztował pół miliona zł.

– Stary wóz nie miał zbiornika na wodę, ten jest wyposażony w zbiornik na 1000 l. Dzięki temu będziemy mogli w pełni spełniać zadania strażaków ochotników – zaznaczył Piotr Glinko, naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Hornowie.

Do tej pory jednostka dysponowała wysłużonym żukiem, który w OSP Hornowo służył 40 lat.

Red. M.L.

Fot. UMWP

Wrota Podlasia

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy