EastRobo 2019- walki robotów

Do rywalizacji w tegorocznych zawodach EastRobo 2019 zgłosiło się 145 uczestników i 128 robotów. 

To już ósma edycja imprezy gromadzącej pasjonatów robotyki, nie tylko z naszego regionu. Na matach w Centrum Nowoczesnego Kształcenia Politechniki Białostockiej roboty walczyć będą w aż 12 kategoriach. W tym roku zawody są dwudniowe: w sobotę i niedzielę walki rozpoczną się o 9:30.

,,Zaplanowaliśmy w czasie zawodów wiele atrakcji, nawet najmłodsi goście będą mogli spędzać czas w kąciku LEGO i zbudować własnego robota”– zaprasza dr inż. Teodora Dmitrova-Grekow.

Pierwszego dnia (sobota, 25 maja)  rywalizowały roboty złożone wyłącznie z części LEGO: LEGO Sumo, LEGO Linefollower. Ten dzień był przeznaczony  dla młodszych fanów robotyki: Junior LEGO Sumo i Junior LEGO Linefollower. Można było podziwiać roboty startujące w kategorii freestyle.

Drugiego dnia zawodów (niedziela, 26 maja) do walk staną autorskie roboty w kilku kategoriach: Nano Sumo, Micro Sumo, Mini Sumo, Sumo. W tym dniu rozegrany też zostanie konkurs LineFollower, LineFollower Turbo oraz Micromouse.

Turniej Robotów EastROBO organizuje Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej oraz studenckie koło naukowe Mobilne Systemy Inteligentne.

Organizację EastROBO 2019 wsparł Prezydent Białegostoku w ramach umowy dotyczącej promocji miasta.

Red. OKO

Fot. PB.edu.pl

Politechnika Białostocka

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy