Łomża. „Wigilijny Stół” dla najbardziej potrzebujących w autobusie MPK

„Wigilijny Stół” dla najbardziej potrzebujących

Ze względu na pandemię i rewitalizację Starego Rynku w Łomży nie odbędzie się w tym roku tradycyjna Wieczerza Wigilijna. W miasto ruszą za to autobusy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji Sp. z o.o., z których będzie można odebrać świąteczny posiłek i poczuć choć namiastkę bożonarodzeniowej atmosfery.

Od lat na placu Starego Rynku zbierały się tłumy łomżan, aby podzielić się opłatkiem, złożyć wzajemne życzenia i skosztować wigilijnych potraw podczas miejskiej Wieczerzy Wigilijnej. Sytuacja epidemiczna i trwająca rewitalizacja spowodowały, że w tym roku będzie inaczej. Nie oznacza to jednak, że mieszkańcy nie będą mogli poczuć świątecznej atmosfery.

– Wigilia to szczególny czas, który powinien skłaniać wszystkich nas do refleksji i otwartości na drugiego człowieka oraz nieść radość. Wśród naszych mieszkańców jest wiele osób potrzebujących pomocy, samotnych czy starszych. Nie wszyscy będą mieli możliwość spędzenia świąt w gronie rodziny – podkreśla prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

W dniu 24 grudnia w godzinach od 10.00 do 13.00, w czterech punktach miasta – na Placu Niepodległości, parkingu przy Parku Wodnym (ul. Wyszyńskiego), parkingu przy Szkole Podstawowej nr 9 (ul. Księżnej Anny), oraz parkingu przy Wyższej Szkole Agrobiznesu (ul. Studencka), staną autobusy miejskie, w których będą wydawane wigilijne posiłki.

Co znajdzie się na „Wigilijnym Stole” w autobusie MPK?

Na pewno nie zabraknie tradycyjnych pierogów z kapustą, pasztecików, kapusty z grzybami. Będą też kluski z makiem i makowiec. Wszystkie dania będą wydawane tylko i wyłącznie na wynos, z zachowaniem obowiązującego reżimu sanitarnego.

 

Red. M.L.

Fot. Pixabay

Urząd Miejski w Łomży

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy