Trzydniowy Moricon 2025 na kampusie Politechniki Białostockiej. Przewodnik po atrakcjach

Na kampusie Politechniki Białostockiej odbędzie się Moricon 2025 – największy konwent mangowy w Podlaskiem!

Fani mangi, anime i kultury japońskiej już po raz czwarty spotkają się w przestrzeniach uczelni, żeby od 5 do 7 września korzystać z wielu atrakcji: wykładów, warsztatów, inspirujących spotkań oraz konkursów.

Tegoroczny Moricon potrwa 3 dni. Jego organizatorzy z Fundacji „Wielka Żaba” zapowiadają, że będzie jeszcze większy niż dotychczasowe edycje. Do Białegostoku przyjadą uczestnicy i wystawcy z całej Polski. Nad przygotowaniem wydarzenia pracuje armia wolontariuszy i studentów.

Politechnika Białostocka wspiera organizatorów Moriconu. Udostępnia swoje przestrzenie, aby fani anime i mangi z całej Polski mogli wziąć udział w wyjątkowym, trzydniowym wydarzeniu.

Co czeka na gości Moriconu?

  • wykłady, warsztaty i panele dyskusyjne w salach i aulach Wydziału Budownictwa i Nauk o Środowisku,
  • konkurs Cosplay, pokazy filmów anime i występy idolek na Wydziale Elektrycznym,
  • targi z gadżetami, rękodziełem i azjatycką strefą gastro w Centrum Nowoczesnego Kształcenia,
  • strefa chillu, zabaw integracyjnych i turniejów szermierczych na terenach zielonych kampusu Politechniki Białostockiej.

Wśród licznych wydarzeń Moriconu będzie też kilka zorganizowanych przez pracowników i studentów Politechniki Białostockiej:

  • stoisko Koła Gier Logicznych z Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej, przy którym będzie można spędzić przyjemnie czas wśród planszówek i zagrać w GO – azjatyckiego klasyka gier logicznych;
  • stoisko Centrum Współpracy Polsko-Chińskiej Politechniki Białostockiej, przy którym będzie można zasięgnąć informacji o trwających właśnie zapisach na zajęcia gimnastyczne Tai Chi oraz kursy języka chińskiego w formie stacjonarnej i online, będzie tez okazja by spróbować swoich sił w kaligrafii oraz konkursie wiedzy o Państwie Środka;
  • fotobudka na holu Centrum Nowoczesnego Kształcenia PB, w której będzie można zrobić darmowe pamiątkowe zdjęcie (czynna w piątek od 14 do 20).

Moricon 2025 potrwa przez trzy dni. Rozpocznie się w piątek 5 września o 14:00, zakończy w niedzielę o 14:00. Udział w wydarzeniu jest płatny. Informacje na: Moricon.pl

Wybrane atrakcje Moriconu 2025:

5 września (piątek) wydarzenia od 14:00 do 22:00, w tym:

  • 14:00 – 15:00 Oficjalne otwarcie konwentu. Tuż po nim prezentacja: „Japonia oczami studenta i turysty, czyli pół roku narzekań i 10 dni zachwytu” (aula C na Wydziale Budownictwa i Nauk o Środowisku Politechniki Białostockiej, ul. Wiejska 45E)
  • od godz. 15 warsztaty, konkursy, prezentacje w kilku lokalizacjach:

– Centrum Nowoczesnego Kształcenia PB, ul. Zwierzyniecka 16 – aula na parterze
– Wydział Budownictwa i Nauk o Środowisku PB, ul. Wiejska 45E – aula C, aula A (I piętro), sale na I i II piętrze, przestrzenie na korytarzach oraz przed aulami

  • 20:00 – 22:00 – Pokaz filmu Project Sekai (Colorful Stage! The Movie: A Miku Who Can’t Sing) (aula na Wydziale Elektrycznym Politechniki Białostockiej, ul. Wiejska 45D)

6 września (sobota) wydarzenia od 8:00 do 22:00, w tym:

  • 11:00–13:00 – specjalna konwentowa wersja teleturnieju Va Banque (aula C na Wydziale Budownictwa i Nauk o Środowisku PB, ul. Wiejska 45E)
  • 12:30–14:00 – integracyjna Belgijka na terenach zielonych
  • 14:30–15:30 – Występ Mochi Idols (aula na Wydziale Elektrycznym Politechniki Białostockiej, ul. Wiejska 45D)
  • 16:00–17:00 – turnieje walk i bieg z goblinem na terenach zielonych
  • 16:00–17:00 – Występ grupy DICE (aula na WE PB, ul. Wiejska 45D)
  • 18:00–19:00 – panel dyskusyjny o sztuce i wierzeniach w filmie K-pop Demon Hunters (aula na parterze Centrum Nowoczesnego Kształcenia PB, ul. Zwierzyniecka 16)
  • 18:00–22:00 – Konkurs Cosplay (aula na WE PB, ul. Wiejska 45D)

7 września (niedziela) wydarzenia od 8:00 – 14:00, w tym:

  • 11:00–13:00 – Pokaz filmu Collar×Malice: deep cover (aula na WE PB, ul. Wiejska 45D)

Pełny program dostępny jest na Moricon.pl.

Wydarzenie organizuje Fundacja Wielka Żaba i Politechnika Białostocka.

Honorowe patronaty: Rektor Politechniki Białostockiej

Red. OKO

Fot. Politechnika Białostocka mat.prasowe

mat.organizatorów

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy