Inauguracja Dziecięcej Szkoły Bezpieczeństwa – FILM

Co zrobić gdy wybuchnie pożar, jak wezwać pierwszą pomoc, oraz w jaki sposób oszczędzać pieniądze –  tego m.in. dowiedzą się dzieci z trzech klas pierwszych szkół podstawowych z Białegostoku, które wezmą udział w akcji „Dziecięca Szkoła Bezpieczeństwa”

Jej celem jest promowanie właściwych postaw i zachowań w sytuacji zagrożenia, kształtowanie wrażliwości najmłodszych w obszarze ochrony środowiska oraz promocja zdrowego stylu życia.

Na terenie Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku 1 marca zainaugurowana została „Dziecięca Szkoła Bezpieczeństwa”. Akcja już po raz trzeci skierowana jest do uczniów białostockich szkół podstawowych. W ramach projektu przeprowadzonych będzie 8 lekcji.

Projekt akcji został przygotowany przez profilaktyków z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku we współpracy z: Komendą Miejską Policji w Białymstoku, Centrum Powiadamiania Ratunkowego Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku, Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku, Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Białymstoku, Wodociągami Białostockimi, Narwiańskim Parkiem Narodowym, Delegaturą Urzędu Komunikacji Elektronicznej w Białymstoku, Oddziałem Okręgowym NBP w Białymstoku, Zarządem PUHP Lech Sp. z o.o. w Białymstoku, Firmą AC Spółka Akcyjna.

Akcja „Dziecięca Szkoła Bezpieczeństwa” ma na celu edukację z zakresu bezpieczeństwa obejmującego różne obszary codziennego życia. Dzieci poznają między innymi zasady bezpiecznych zachowań w domu, dowiedzą się co zrobić, gdy wybuchnie pożar, jak wezwać pierwszą pomoc, oraz w jaki sposób oszczędzać pieniądze – mówi podinsp. Joanna Mocarska w Wydziału Prewencji  KWP w Białymstoku.

Podczas inauguracji uczestnicy spotkania mieli okazję obejrzeć pokaz technik i taktyk interwencji oraz tresury psa służbowego. Spotkanie było też doskonałą okazją do porozmawiania z policjantami o ich służbie. Każdy z zainteresowanych mógł również zobaczyć sprzęt z jakiego korzystają policjanci.

 

Red. Monika Lenczewska

Fot. Monika Lenczewska Podlaskie24.pl

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy