Pierwsze Podlaskie Święto Sera – FILM

Kilkanaście tysięcy osób odwiedziło w niedzielę (9.06) Podlaskie Święto Sera w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej w Wasilkowie

Tto pierwsze takie wydarzenie w regionie. Swoje wyroby oferowało ponad 60 wystawców z całej Polski, a także z zagranicy.

Podlaskie Święto Sera to inicjatywa Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Serowarów Farmerskich i Zagrodowych, które tego typu imprezy od kilku lat organizuje w innych rejonach kraju.

– Zorganizowaliśmy wydarzenie, które już w pierwszej edycji okazało się największym wydarzeniem serowarskim w Polsce – powiedziała portalowi Podlaskie24 Jolanta Lunitz, prezes Stowarzyszenia Serowarów Farmerskich i Zagrodowych.

Na targu serowym zwiedzający mogli spróbować i kupić m.in. twarogi, serwatki, nabiał krowi, kozi i owczy. Była też okazja do skosztowania produktów z województwa Podlaskiego, ale też z innych regionów Polski. Był też konkurs na najlepszy ser Podlaskiego Święta Sera. Swoje stoiska zaprezentowali m.in. producenci zarejestrowani w bazie produkty.podlaskie.eu prowadzonej przez Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego.

Jedną z atrakcji wydarzenia był pokaz gotowania na żywo mistrza kuchni Karola Okrasy. Była też możliwość udziału w warsztatach dla początkujących serowarów.

Red. Monika Lenczewska

Fot. Monika Lenczewska/Podlaskie24.pl

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy