Rekordowe inwestycje w Kuleszach Kościelnych

– Podejmujemy działania, żeby nie tylko zatrzymać mieszkańców, ale również przyciągnąć nowych – zapewnia Stefan Grodzki, wójt gminy Kulesze Kościelne. A jak poradzić sobie z inflacją w samorządzie, kiedy gaz, węgiel i olej opałowy są drogie? Gmina Kulesze Kościelne będzie ogrzewać budynki ciepłem prosto z ziemi!

Budowa indywidualnych źródeł ciepła zeroemisyjnego w budynkach użyteczności publicznej wyniesie blisko 4 mln zł i będzie to najdroższa inwestycja w historii tego samorządu! 4 sierpnia 2022 r. wój gminy Kulesze Kościelne podpisał z wykonawcą umowę na zadanie pod nazwą „Budowa indywidualnych źródeł ciepła zeroemisyjnego w budynkach użyteczności publicznej na terenie gm Kulesze Kościelne” (Szkoła Podstawowa, Urząd Gminy, Ośrodek Zdrowia, Budynek OSP i Domu Kultury).
Jest to rekordowa inwestycja w historii gminy Kulesze Kościelne o wartości 3 922 470 zł z dofinansowaniem z Rządowego Funduszu Polski Ład : Program Inwestycji Strategicznych w 95 %. Dzięki budowie zeroemisyjnych źródeł ciepła znacząco obniżymy koszty ogrzewania budynków – podkreśla Stefan Grodzki, wójt gminy Kulesze Kościelne.

Inwestycja ma zostać ukończona w przeciągu najbliższych 12 miesięcy, a oczekiwane oszczędności szacowane są na 300 000 – 400 000 zł rocznie.

W przyszłym roku nastąpi kumulacja wszystkich inwestycji, które na terenie naszej gminy będą realizowane. Mam nadzieję, że wszystkie zostaną pomyślnie ukończone i nasi mieszkańcy już niedługo będą mogli z tego korzystać – mówi Stefan Grodzki.

Red. Marta Śliwińska

Fot. Marta Śliwińska/Podlaskie24.pl

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy