Zakończył się remont odcinka drogi wojewódzkiej Goniądz – Suchowola

Zakończył się remont odcinka drogi wojewódzkiej biegnący od Goniądza w kierunku Suchowoli

Prawie 4 mln zł kosztował remont fragmentu drogi wojewódzkiej nr 670, który we wtorek, 9 listopada oficjalne oddano do użytku. Symbolicznego otwarcia dokonali m.in. wicemarszałek Marek Olbryś i radni wojewódzcy: Jadwiga Zabielska i Paweł Wnukowski. Inwestycja została sfinansowana z budżetu Województwa Podlaskiego

Trzykilometrowy wyremontowany odcinek biegnie od Goniądza w kierunku Suchowoli. Jak informował Mariusz Nahajewski, dyrektor Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, w ramach prac m.in. wymieniono nawierzchnie drogi, wyremontowano zjazdy i przepusty pod zjazdami. Powstały też nowe chodniki, odtworzono rowy przydrożne i wybrukowano skarpy.

– Można powiedzieć, że standard tego odcinka nie odbiega od standardu drogi krajowej. Dziś kończymy pierwszy etap remontu tej tak ważnej trasy łączącej dwie drogi krajowe: S8 i DK65 – ocenił wicemarszałek Olbryś, odpowiedzialny w zarządzie województwa m.in. za infrastrukturę drogową.

Zapowiedział też kolejne inwestycje.

– Jako zarząd województwa chcemy znacznie poprawić jakość dróg wojewódzkich i to robimy. W ramach naszych planów inwestycyjnych, zamierzamy remontować drogę wojewódzką 670, tak aby w ciągu dwóch lat cały odcinek pomiędzy Goniądzem a Suchowolą został zrealizowany.

Paweł Wnukowski podkreślił znaczenie remontowanej drogi dla mieszkańców tej części regionu.

– Droga wymagała remontu i cieszę się, że rozpoczęliśmy jej modernizację.  Również mam nadzieję, że w ciągu dwóch kolejnych lat uda się zamknąć temat tej inwestycji. Pierwszy etap za nami, kolejne w następnym roku – mówił radny.

Satysfakcji z kontynuowania prac nie krył starosta moniecki Błażej Buńkowski. Zaznaczył, że będzie to miało ogromny wpływ na rozwój turystyczny na tych terenach, które obejmują Biebrzański Park Narodowy.

– Turyści przyjadą tu w dzikie ostępy podlaskiej natury, ale dotrą tu cywilizowanymi trasami – mówił.

Zarządowi województwa i radnym, zwłaszcza Jadwidze Zabielskiej, dziękował też Grzegorz Dudkiewicz, burmistrz Goniądza.

Droga wojewódzka nr 670 ma długość 71 km. Łączy drogę krajową nr 65 w osadzie Osowiec-Twierdza z granicą państwa w miejscowości Chworościany. W całości biegnie przez teren województwa podlaskiego, przez powiaty moniecki i sokólski.

 

Array

Red. OKO

Fot. Wrota Podlasia

Wrota Podlasia

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy