16 marca konsultacje społeczne dot. Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej BOF


Stowarzyszenie Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego zaprasza mieszkańców do udziału w pierwszych konsultacjach społecznych dotyczących Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej BOF do roku 2035. Spotkanie od będzie się w środę (16 marca) w trybie online.

Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej inaczej SUMP (z ang. Sustainable Urban Mobility Plans) to długoterminowa strategia nastawiona na zapewnienie dobrego dostępu do celów podróży i usług, zawierająca również plan wdrożenia. Więcej informacji na ten temat znajduje się na stronie Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego.

Konsultacje społeczne są jednym z najbardziej istotnych elementów tworzenia Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej. Spotkanie rozpocznie się w środę (16 marca) o godz. 18.00 w formule online na platformie MS Teams. Link dostępu do spotkania.

Celem pierwszego spotkania jest zapoznanie interesariuszy i mieszkańców z tematyką dokumentu oraz poznanie potrzeb i wysłuchanie spostrzeżeń uczestników. Chodzi o to, by udział interesariuszy w tworzeniu planu był bardzo częsty i dokładny, w myśl idei, aby tworzyć go dla mieszkańców i osób na co dzień pracujących lub realizujących podróże w Białostockim Obszarze Funkcjonalnym.

Do udziału w procesie konsultacji społecznych BOF zaprasza:

1) Mieszkańców Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego, czyli gmin: Białystok, Choroszcz, Czarna Białostocka, Dobrzyniewo Duże, Juchnowiec Kościelny, Łapy, Supraśl, Turośń Kościelna, Wasilków, Zabłudów.


2)  Interesariuszy Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego, czyli między innymi pracowników urzędów gmin, przedsiębiorstw, przedstawicieli jednostek miejskich związanych z planowaniem przestrzennym, transportem oraz przedstawicieli szkół, grup aktywistów miejskich, czy instytucji reprezentujących określone grupy społeczne – seniorów, młodzież, a także przedstawicieli osób z niepełnosprawnościami.

Stowarzyszeniu BOF zależy na tym, aby te grupy, na każdym etapie tworzenia Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego włączały się w sposób aktywny w proces jego tworzenia.

Red. M.L.

Fot. Pixabay

Urząd Miejski w Białymstoku

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy