3 i 4 grudnia w Białymstoku odbędzie się VI Międzynarodowy Konkurs Chóralny „Cantu Gaudeamus”

 

W najbliższy weekend, 3 i 4 grudnia, odbędzie się VI Międzynarodowy Konkurs Chóralny „Cantu Gaudeamus”, na którym wystąpią chóry z całego kraju i zagranicy – ponad 350 osób. Podczas przesłuchań konkursowych będzie można usłyszeć bardzo różnorodny repertuar chóralny, zarówno klasyczny, jak i rozrywkowy. Wydarzenie jest otwarte dla publiczności. Odbywać się będzie w Auli Magna Pałacu Branickich.

Konkurs rozpocznie się w sobotę (3 grudnia) o godz. 13.00. Kolejność przesłuchań została umieszczona na stronie organizatora.

Zmagania chórów oceni międzynarodowe jury w składzie: prof. Wioletta Miłkowska, prof. Vaclovas Augustinas (Litwa), prof. Jolanta Szybalska-Matczak oraz dr Zoltan Pad (Węgry).

Zoltan Pad, współpracujący z wieloma zespołami europejskimi oraz prowadzący seminaria dla dyrygentów chóralnych w Europie, poprowadzi warsztaty chóralne, które odbędą się w sobotę o godz. 18.00 w Pałacu Branickich. Wstęp jest wolny dla wszystkich zainteresowanych.

Finał konkursu, wraz z rywalizacją o Grand Prix i ogłoszeniem wyników, odbędzie się w kościele dolnym p.w. św. Kazimierza (godz. 15.00). Wstęp jest także wolny.

Konkurs organizowany jest przez Spółdzielnię Socjalną „Active Go! – organizację aktywną” przy wsparciu finansowym m.in. Miasta Białystok.

Red. M.L.

Fot. arch. Podlaskie 24.pl

Urząd Miejski w Białymstoku

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy