34 mln zł na edukację dla lepszej przyszłości

Rynek pracy nieustannie się zmienia, a oferta edukacyjna szkół nie zawsze podąża za nowoczesnymi trendami. Aby to zmienić zarząd województwa podlaskiego przyznał pieniądze na 45 projektów edukacyjnych. Programem zostanie objętych ponad 80 szkół, a jego celem jest podniesienie jakości oferty edukacyjnej.

Dzięki decyzji zarządu ponad trzydzieści cztery mln zł trafi do firm, samorządów i stowarzyszeń na realizację 45 projektów. Środki te zostaną wykorzystane na zajęcia dla dzieci i młodzieży związane z kształceniem kompetencji kluczowych i umiejętności niezbędnych na rynku pracy. Na przykład: umiejętności matematyczno-przyrodnicze, posługiwania się językami obcymi, technologie informacyjno-komunikacyjne, kreatywność, innowacyjność, przedsiębiorczość, krytyczne myślenie, rozwiązywanie problemów czy praca zespołowa. Szereg bezpłatnych, pozalekcyjnych zajęć z powyższych dziedzin zrealizuje ważny cel. Pozwoli na wyrównanie szans uczniów z różnych środowisk, a co równie ważne pozwoli na odkrycie drzemiących w nich talentów.

W szkołach będą realizowane zajęcia oparte na metodzie eksperymentu.

To nie będzie wykład nauczyciela, ale samodzielna praca ucznia. Dzieci będą miały szanse samodzielnie przeprowadzać doświadczenia, eksperymenty i wyciągać z tego wnioski. W placówkach powstaną nowe pracownie przedmiotowe. Umiejętności cyfrowe będą szlifowane w nowo doposażonych salach informatycznych (m. in. tablice interaktywne, zestawy komputerowe). Uczniowie ze specjalnymi potrzebami zostaną objęci specjalistycznymi zajęciami – logopedycznymi, korekcyjno-kompensacyjnymi i terapeutycznymi. A najbardziej zdolni będą mogli liczyć na stypendia.

Takimi projektami będzie objęte ponad 80 szkół w województwie podlaskim.

Z dodatkowych, bezpłatnych zajęć skorzysta blisko 10 tys. uczniów a 1,4 tys. nauczycieli otrzyma przeszkolenie w zakresie prowadzonych zajęć, które polepszy ich kompetencje.

Całkowita wartość wszystkich wspartych projektów to prawie 39 mln zł. Przyznane dofinansowanie to ponad 34 mln zł. Realizacja tych projektów jest możliwa dzięki środkom Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego 2014-2020.

 

TUTAJ tabela z projektami, które otrzymały dotacje.

 

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy