Proaborcyjni wandale zniszczyli mur Pałacu Branickich?

Proaborcyjni wandale zniszczyli mur Pałacu Branickich?

Na murze Pałacu Branickich, w nocy z 26 na 27 października, ktoś czerwoną farbą namalował proaborcyjne napisy. Znalazł się tam m.in. znak błyskawicy, który obrał sobie za symbol Strajk Kobiet, i numer telefonu do grupy Aborcyjny Dream Team, który pomaga kobietom chcącym dokonać aborcji.

 

 

Trybunał Konstytucyjny uznał za niezgodną z Konstytucją Polski aborcję z powodów eugenicznych, czyli niepełnosprawności dziecka.

Protesty trwają w całej Polsce – również w województwie podlaskim.

Głos w sprawie zabrał wiceprezydent Białegostoku, niejako wywołany do tablicy przez oburzonych internautów a także Jacka Słomę z Polskiego Instytutu Suwerenności RP i posłankę PiS Aleksandrę Szczudło.

Internauci są oburzeni wandalizmem:

,,To już jawna głupota. Akademia Medyczna nie jest stroną w sporze przecież. Zdecydowanie NIE popieram.”- pisze internauta pod nickiem Sierpowy

,,Jak najbardziej popieram protest ale co zawinił zabytek wizytówka miasta!!!„- pisze nasza czytelniczka Ania Aneczka

 

Dziś rano nasz pracownik w drodze do pracy zauważył te napisy. Zgłosiliśmy to do Urzędu Miasta w Białymstoku, czyli do właściciela tego terenu, w tym i muru – mówi Marcin Tomkiel, rzecznik Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, którego siedziba mieści się w Pałacu Branickich.

Uczelnia ma udostępnić policji swój monitoring.

Zgłoszenie otrzymaliśmy o 8.20. Na miejscu trwają oględziny, policjanci ustalają okoliczności zdarzenia – mówi Izabela Kłosowska z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku.


Miasto Białystok już usuwa namalowane w nocy napisy.

 

 – Dziś rano firma odpowiedzialna za utrzymanie salonu ogrodowego przy Pałacu Branickich zauważyła czerwone napisy w pobliżu Pawilonu pod orłem. Zgłosiła do urzędu Straży Miejskiej i na Policję akt wandalizmu – mówi Agnieszka Błachowska z UM w Białymstoku.

 

Po otrzymaniu informacji o akcie wandalizmu miasto zleciło usuniecie tych napisów. Prace trwają na długości około 20 metrów. We wtorek (27.10.) około południa firma podjęła próbę wyczyszczenia muru. W środę (28.10.) odmaluje zniszczony fragment.

Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski złożył wniosek na Policję o ściganie sprawców wandalizmu.

 

 

Red. OKO/M.L

Fot. Monika Lenczewska Podlaskie24.pl

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy