8 czerwca UwB organizuje Ekologiczny Piknik Rodzinny

Ekologiczny Piknik Rodzinny w kampusie UwB

Warsztaty i pokazy, tworzenie Panoramy Bioróżnorodności, malowanie przyrody, poznawanie tajemnic życia pszczół, strefa gastronomiczna i relaksu. M.in. na takie atrakcje mogą liczyć uczestnicy Science Show UwB – Ekologicznego Pikniku Rodzinnego, który odbędzie się w sobotę, 8 czerwca, na terenie kampusu Uniwersytetu w Białymstoku przy ul. Ciołkowskiego 1, w godz. 10-14. Do wspólnej zabawy organizatorzy zapraszają nie tylko całą społeczność akademicką, ale wszystkich mieszkańców regionu.

– Piknik rodzinny organizowany jest w ramach dwóch projektów, realizowanych przez Wydział Biologii Uniwersytetu w Białymstoku. To „Młodzieżowy Uniwersytet Przyrodniczy” dofinansowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki (obecnie Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego) oraz „Misja Bioróżnorodność”, która została wsparta przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Choć w projektach uczestniczą uczniowie, w sobotnim wydarzeniu mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani. I, jak zapewniają organizatorzy, nikt nie będzie się nudził.

Wspólnie stworzymy Panoramę Bioróżnorodności, będziemy malować przyrodę nie tylko farbami i nie tylko na kartkach, będziemy odkrywać przyrodę w matematyce i literaturze, poznamy tajemnice z życia pszczół i innych owadów, sprawdzimy co słychać w korzeniach i koronach drzew, nauczymy się tworzyć miniaturowe ekosystemy, przytulimy drzewa i zaczerpniemy energię z przyrody – wymienia dr hab. Ada Wróblewska, prof. UwB z Wydziału Biologi UwB, która kieruje projektami.

Zainteresowani będą mogli odwiedzić Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze, a także rozwiązać intrygujące zagadki w Escape Roomie.

Organizatorem pikniku jest Uniwersytet w Białymstoku oraz Wydziały: Biologii, Matematyki i Fizyki. Imprezie patronują: Koło Naukowe Biologów, Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze im. Prof. A. Myrchy, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Galeria Arsenał w Białymstoku, Lasy Państwowe, Nadleśnictwo Knyszyn, Straż Miejska w Białymstoku oraz Państwowa Straż Pożarna.

Red. M. L.

Fot. UwB

Uniwersytet w Białymstoku

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy