Adam Kraśko odwiedził w święta Gienka i Andrzeja w Plutyczach


Doszło do postkania na gwiazdorskim, podlaskim rolniczym szczycie:-). Adam Kraśko odwiedził w święta Gienka i Andrzeja w Plutyczach

Słynny z pierwszej edycji programu TVP1 Rolnik szuka żony Adam Kraśko – rolnik z Podlasia odwiedził innych słynnych rolników: Gienka i Andrzeja z Plutycz. Gospodarze są gwiazdami programu FOCUSTV Rolnicy. Podlasie.Stało się to w poniedziałek wielkanocny. Stąd też Adam Kraśko, (który nie znalazł żony w programie telewizyjnym a zsykał jedynie sławę ) złożył przy okazji wszystkim świąteczne życzenia wprost z Plutycz koło Bielska Podlaskiego.

Na załączonych zdjęciach widać, że Gienka Onopiuka jak zwykle gościnnego ta wizyta ucieszyła. Dla żartów Adam Kraśko pozował zaś do zdjęć w chełmofonie czołgisty. Jednak ani Andrzej ani Gienek z Plutycz jeszcze nie obchodzą Wielkanocy. Świetują bowiem w obrządku prawosławnym.

Wielkanoc 2021 u prawosławnych

W tym roku prawosławne święta wielkanocne w porównaniu do katolickich wypadają bardzo późno.

W tym roku prawosławna Wielkanoc rozpocznie się w niedzielę 2 maja, a skończy trzecim dniem świąt we wtorek 4 maja. Święta Wielkiej Nocy u prawosławnych wypadają zawsze po Po przesileniu wiosennym, Po żydowskim święcie Paschy, po pierwszej wiosennej pełni księżyca. Koniecznie oczywiście zawsze w niedzielę. Także  Wielkanocne świętowanie dopiero przed Gienkiem i Andrzejem.

Adam Kraśko mieszka w powiecie hajnowskim, gdzie wielu mieszkańców Podlasia także będzie świętować dopiero w maju.

Obejrzyj także innych podlaskich rolników i ich przemyślenia:

 

Red. OKO

Fot. Adam Kraśko Facebook

1 1 vote
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy