Agresywny łoś grasuje w gminie Choroszcz

Uwaga: agresywny łoś!

Informujemy i uczulamy mieszkańców Gminy Choroszcz oraz wszystkich odwiedzających, że na terenie gminy od kilku dni bywa widywany samotny łoś – samiec, który może być agresywny i wyrządzać szkody. Gmina Choroszcz wraz z myśliwymi i odpowiedzialnymi służbami podjęła działania odłowienia zwierzęcia. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności – ostrzega gmina Choroszcz.

Samca łosia zobaczył mieszkaniec gminy w Oliszkach. Chciał zrobić mu zdjęcie. Zwierzę go zaatakowało. Mężczyzna walczy o życie w szpitalu.

O samotnym zwierzęciu, mogącym stanowić zagrożenie dla ludzi, zostały poinformowane też odpowiedzialne służby interwencyjne (Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego, Policja), niemniej uczulamy wszystkich Państwa, by spotykając zwierzę, nie podchodzić do niego, nie zbliżać się, zachować spokój i szczególną ostrożność; nie płoszyć łosia.

Obecność samotnego samca łosia na terenie gminy Choroszcz może być związane z bukowiskiem – okresem godowym łosi (to także obszar, na którym przebywają zwierzęta w tym okresie). Może też wynikać z poszukiwania pożywienia – w tym celu łoś może przemierzyć duże odległości; żeruje w dzień i w nocy, ale największą aktywność wykazuje wczesnym rankiem i wieczorem.

Jeszcze raz uczulamy i apelujemy:
spotykając zwierzę, nie podchodźmy do niego,
nie płoszmy go, zachowajmy spokój i szczególną ostrożność.

 

 

Red. OKO

Fot. Pixabay

UM w Choroszczy

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy