Augustów. Owczarek Argo wykrył nielegalne papierosy warte ponad 220 tys. złotych


Prawie 16 tys. paczek białoruskich papierosów przechwycili funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Augustowa. Do ujawnienia nielegalnego towaru doszło podczas kontroli busa na polskich numerach rejestracyjnych. Funkcjonariuszom pomógł owczarek belgijski Argo wyszkolony do wykrywania wyrobów tytoniowych.

 

„Funkcjonariusze podlaskiej KAS z Augustowa zatrzymali do kontroli na drodze krajowej nr 16 polskiego busa przewożącego przesyłki kurierskie. Podczas sprawdzania paczek znajdujących się wewnątrz dostawczego samochodu, służbowy owczarek belgijski Argo wyszkolony do wykrywania papierosów zainteresował się częścią z nich. Okazało się, że w 20 wskazanych przez czworonożnego specjalistę przesyłkach, nadanych w Sejnach do odbiorców w Wielkiej Brytanii, znajduje się łącznie 15 900 paczek papierosów pochodzących z przemytu” – poinformował w piątek (04.10.) asp. Maciej Czarnecki z zespołu prasowego Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku.

 

Funkcjonariusze KAS wszczęli postępowanie karne skarbowe. Zabezpieczyli papierosy warte ponad 220 tys. złotych. Kierowca dostawczego samochodu został przesłuchany. Dochodzenie w tej sprawie prowadzić będzie Delegatura Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Suwałkach.

 

 

 

 

Zobacz też: Bobrowniki. KAS znalazła papierosy warte 400 tys. zł w skrytkach w dachu naczepy-chłodni

Red. M.L.

Fot. KAS

Podlaska KAS

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy