Betlejemskie Światło Pokoju 20 grudnia trafi do mieszkańców Białegostoku

Harcerze ZHP, w ramach międzynarodowej sztafety, (13.12) w Łysej Polanie odebrali z rąk słowackich skautów Betlejemskie Światło Pokoju. Płomień pochodzący z Grobu Narodzenia Pańskiego w najbliższą niedzielę, 20 grudnia trafi do mieszkańców Białegostoku.

Już od 30 lat Betlejemskie Światło Pokoju trafia do Polski, a następnie niesione rękoma harcerek i harcerzy Związku Harcerstwa Polskiego dociera na wigilijne stoły tysięcy Polek i Polaków. Hasłem towarzyszącym tegorocznej edycji Betlejemskiego Światła Pokoju jest „Światło służby”. Nawiązuje ono do pomocy, którą niosą harcerki i harcerze w dobie pandemii koronawirusa.

Uroczyste przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju w Białymstoku odbędzie się na dziedzińcu Pałacu Branickich.

W tym roku z powodu sytuacji epidemicznej uroczystość podzielona została na dwie części.

Podczas pierwszej z nich o godzinie 10 harcerze spotkają się z zaproszonymi gośćmi: marszałkiem województwa podlaskiego, wojewodą podlaskim, prezydentem miasta Białegostoku, metropolitą białostockim oraz przyjaciółmi harcerstwa, by w skromnym gronie podzielić się światłem z Groty Betlejemskiej.

Druga część rozpocznie się o godzinie 11 i trwać będzie do godziny 18W tych godzinach harcerze ZHP spotkają się z mieszkańcami Białegostoku, by przez krótki moment celebrować tę niezwykłą chwilę, zachowując wszystkie niezbędne obostrzenia.

ZHP Chorągiew Białostocka na swoim fanpage’u poinformowała, że „Betlejemskie Światło Pokoju jest już w drodze na Podlasie ? A oto kilka zdjęć z samego przekazania światła ZHP Chorągwi Białostockiej na Głodówce ?

Red. M.L.

Fot. Michał Wiraszka ZHP / ZHP Chorągiew Białostocka

Na podst. ZHP i Wrót Podlasia

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy