Białostoccy policjanci mają nowy, oznakowany radiowóz

Białostoccy policjanci mają nowy ambulans pogotowia ruchu drogowego. To nowoczesny Volkswagen Crafter. Wykorzystywany będzie w codziennej służbie przez policjantów ruchu drogowego

Do Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku trafił nowy radiowóz z pełnym wyposażeniem w specjalistyczny sprzęt do obsługi zdarzeń drogowych. To tak zwany pojazd APRD, czyli Ambulans Pogotowia Ruchu Drogowego

W przedziale biurowym znajdują się cztery siedziska, dwa stoliki na szynach przesuwnych, na których umiejscowione są dwa laptopy oraz urządzenie wielofunkcyjne. Policjanci mają tam do dyspozycji szafy na dokumentację oraz profesjonalny aparat fotograficzny. Jest tam także najnowsze urządzenie do badania stanu trzeźwości w wydychanym powietrzu. Przedział trzeci magazynowy, w którym znajdują się stojaki oraz uchwyty pozwalające na bezpieczne przewożenie urządzeń specjalistycznych.

Nowoczesne systemy ostrzegawcze

Radiowóz został wyposażony w nowoczesne systemy ostrzegawcze. Posiada między innymi tablicę LED pozwalająca na wyświetlanie uczestnikom ruchu drogowego komunikatów ostrzegawczych, jak również informacyjnych w postaci znaków drogowych oraz napisów w kilku językach. Dodatkowo, na wysuwanym maszcie zostały zamontowane reflektory. Pomogą one doświetlić miejsca prowadzonych czynności w każdych warunkach atmosferycznych.

Modernizacja policyjnej floty poprawi warunki służby policjantów.

To z pewnością przełoży się na zwiększenie skuteczności ich działań oraz wzmocni poczucie bezpieczeństwa mieszkańców.
Zakup pojazdu został sfinansowany ze środków Komendy Głównej Policji w ramach przedsięwzięcia „Bezpieczniej na drogach — Ambulanse Pogotowia Ruchu Drogowego dla Policji” oraz dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Koszt zakupu radiowozu to 460 458 złotych.

Red. Monika Lenczewska

Fot. Monika Lenczewska/Podlaskie24.pl

Podlaska Policja

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy