Białostocki dworzec PKP będzie miał swoją patronkę

Dworzec PKP w Białymstoku będzie miał swoją patronkę – „Inkę”

Danuta Siedzikówna „Inka” będzie patronką białostockiego dworca PKP. Poinformował o tym w Białymstoku sekretarz stanu w kancelarii premiera Adam Andruszkiewicz.

– Wyszedłem z tą inicjatywą do zarządu PKP, ale nie chciałbym mówić, że to jest tylko i wyłącznie moja inicjatywa – mówił w Białymstoku Adam Andruszkiewicz. – Wspólnie z gronem lokalnych polityków, historyków, także radnych Prawa i Sprawiedliwości rozmawialiśmy wielokrotnie o tym, jak w sposób godny upamiętnić postać „Inki”, tak jak na to zasłużyła. To był wspólny pomysł, ja – jako parlamentarzysta z województwa podlaskiego – wystąpiłem o to do prezesa zarządu PKP w Warszawie. Jest zgoda.

Adam Andruszkiewicz dodał, że pochodząca z Podlasia Danuta Siedzikówna „Inka” może być wzorem dla obecnych i przyszłych pokoleń.

– To jest niesamowita postać, wielka patriotka. Kobieta, która jest wizytówką naszego regionu. Chcemy, aby była jeszcze bardziej znana. Chcemy, żeby wszyscy mieszkańcy naszego województwa, którzy wyjeżdżają z tego dworca mogli podziwiać piękną tablicę, która zostanie tutaj wmurowana z wizerunkiem Danuty Siedzikówny „Inki”. Ale chcemy także, żeby wszyscy mieszkańcy Polski, którzy będą przyjeżdżać do Białegostoku, wiedzieli, że wartości Bóg, Honor, Ojczyzna – wartości niepodległej Polski – mieszkańcom Białegostoku i całego województwa podlaskiego przyświecają, że jesteśmy dumni z legendy żołnierzy niezłomnych – mówił Adam Andruszkiewicz.

Uroczystość nadania imienia odbędzie się w sobotę, 28 sierpnia.

Red. M.L.

Fot. Podlaskie24.pl

na podst. Polskiego Radia Białystok

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy