Białostocki klub rozrywki „Krąg” zniknął z powierzchni ziemi

Białostocki klub rozrywki „Krąg” to już historia. Budynek został zburzony. W jego miejscu ma pojawić się obiekt handlowo-usługowy

Pod koniec kwietnia właściciele obiektu (najbliższa rodzina założyciela przedsiębiorstwa) zawiesili swoją działalność.

Od lat 90-tych klub przy ulicy Wierzbowej 6 zapewniał rozrywkę dla dzieci i osób dorosłych. To tam organizowane były wesela, targi, bankiety, chrzciny, koncerty, potańcówki, wieczorki taneczne dla „nieco starszych nastolatków”, połowinki, studniówki, bale sylwestrowe, Vanila Disco Polo Party, wybory miss i mistera, półkolonie dla dzieci, aerobik, i różnego rodzaju festiwale. W tym miejscu organizowane były również wyprzedaże garażowe i giełdy staroci. Co weekend przyciągały wielu białostoczan.

Po śmierci Jarosława Dziemiana (w 2018 r.) założyciela i właściciela firmy JARD, wśród społeczności miejskiej wielokrotnie krążyły spekulacje o tym, że „Krąg” zostanie sprzedany, a zamiast niego powstanie apartamentowiec.

ZOBACZ: Białystok. Klub rozrywki „Krąg” zostanie zburzony 

Jak udało nam się ustalić w miejscu dawnego Kręgu pojawi się obiekt handlowo-usługowy. Nieoficjalnie mówi się, że będzie tam supermarket „Aldi”.

 Powstanie tam nowa inwestycja. Będzie to obiekt handlowo-usługowy. Warunki zabudowy są wydane powiedziała nam na początku kwietnia osoba związana z firmą JARD.

Od momentu zamknięcia obiektu wszystkie wydarzenia, imprezy, które przez ostatnie lata odbywały się w „Kręgu” czy też pod „Kręgiem”, zostały przeniesione do Kompleksu Hotelowego Nad Zalewem w Wasilkowie. Chodzi tu m.in. o imprezy taneczne i giełdy staroci.

Klub rozrywki „Krąg” został zbudowany w latach 70-tych XX wieku

W 1995 roku budynek ten kupił przedsiębiorca Jarosław Dziemian. „Krąg” został rozbudowany o nowe sale, i był największym tego typu obiektem w regionie.

To nasza fotorelacja z początku kwietnia 2022 👇

Tak teraz wygląda miejsce po dawnym klubie rozrywki „Krąg” 👇

Red. Monika Lenczewska

Fot. Monika Lenczewska/Podlaskie24.pl

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy