Białystok. Budżet Obywatelski po raz siódmy.

Tylko do 10 maja Białostoczanie mogą zgłaszać projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2020.

Na realizację Budżetu przeznaczono 12 ml zł. O 2 mln więcej niż w roku poprzednim. Decyzję o tym, który ze zgłoszonym projektów zostanie zrealizowany, podejmą sami mieszkańcy za pomocą głosowania. W tegorocznej edycji programu zrezygnowano z oddzielnej puli pieniędzy przeznaczonej na projekty oświatowe oraz tzw. zielonego budżetu. Te dwie kategorie zostały wprowadzone w zeszłorocznym Budżecie. Obecnie tego typu propozycje można wpisywać w kategorię projektów osiedlowych lub ogólnomiejskich. W ramach białostockiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2020 przewidziano 4 mln zł na realizację projektów ogólnomiejskich oraz 8 mln zł na projekty osiedlowe.

– Zachęcam mieszkańców do zgłaszania pomysłów, które wzbogacą i uatrakcyjnią Białystok. Dzięki zaangażowaniu białostoczan w Budżet Obywatelski, już teraz zrealizowanych zostało wiele ciekawych projektów – powiedział Przemysław Tuchliński, zastępca prezydenta Białegostoku.

Głosowanie mieszkańców na poszczególne projekty potrwa od 1 do 15 października. Ogłoszenie wyników planowane jest do 31 października.

Kampania informacyjna wciąż trwa

Na Rynku Kościuszki można zobaczyć namiot z logiem Wschodzącego Białegostoku. Jest to inicjatywa pracowników Centrum Aktywności Społecznej.  Jeżeli ktoś chciałby zapytać się bezpośrednio o ten projekt osób zaangażowanych, to właśnie w ten sposób.  Przy okazji można zrobić sobie zdjęcie z jednym z bohaterów Budżetu – BOhaterskim BOgdanem.

Gdzie złożyć wnioski projektów?

Wnioski należy składać na formularzach zgłoszeniowych. Każdą propozycję będzie musiało poprzeć 2 mieszkańców Białegostoku. Do tej pory trzeba było zebrać 20 podpisów. Każdy będzie mógł złożyć i poprzeć dowolną liczbę projektów. Jeśli pomysłodawcą jest osoba małoletnia, do formularza zgłoszeniowego należy dołączyć zgodę opiekuna prawnego

Formularze zgłoszeniowe są dostępne od 10 kwietnia w:

  • Kancelarii Ogólnej Urzędu Miejskiego w Białymstoku przy ul. Słonimskiej 1,
  • Departamencie Obsługi Mieszkańców przy ul. J. K. Branickiego 3/5,
  • Centrum Aktywności Społecznej przy ul. Św. Rocha 3.

Formularz można również pobrać ze strony www.cas.bialystok.pl.

Wypełniony formularz zgłoszeniowy i załączniki należy złożyć w formie papierowej – w Kancelarii Ogólnej UM lub w CAS, albo wysłać skan na adres e-mail: budzetobywatelski@um.bialystok.pl.

Białostocki Budżet Obywatelski w liczbach

Red. Michał Krawczeniuk

Fot. Michał Krawczeniuk/Wschodzący Białystok

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy