Białystok. Jarosław Dziemian, zmarły właściciel firmy „JARD” będzie miał ulicę swojego imienia?

Jeśli zgodzi się na to Rada Miasta Białegostoku, to Jarosław Dziemian – zmarły w 2018 roku właściciel P.W. „Jard”, na os. Jaroszówka, będzie miał ulicę swojego imienia. Poinformował o tym na Facebook’u i na Twitterze Rafał Rudnicki, zastępca prezydenta Białegostoku.

Imię Jarosława Dziemiana ma nosić ulica na białostockim osiedlu Jaroszówka, odchodząca od ulicy Bystrzyckiej. Radni zajmować się tym będą 26 października. O upamiętnienie zmarłego białostockiego przedsiębiorcy wnioskował m.in. Wiesław Koluch, twórca pierwszej polskiej sztuki walki Koluchstyl.

 

Kto z Was nie słuchał Radia Jard❓Kto nie bawił się na studniówce w Kręgu❓ Kto nie pamięta biało-czerwonego hotelu…

Gepostet von Rafał Rudnicki am Montag, 19. Oktober 2020

 

Z wnioskiem do Prezydenta Miasta Białegostoku o upamiętnienie i uhonorowanie Jarosława Dziemiana poprzez nazwanie ulicy jego imieniem, wystąpił Prezes Izby Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku.

W uzasadnieniu wniosku czytamy:

„Jarosław Dziemian urodził się w 1950 r. Był znanym białostockim przedsiębiorcą. Założył Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jard oraz wiele innych dobrze funkcjonujących firm, które na stałe wpisały się w krajobraz gospodarczy miasta. Założył też dwie stacje radiowe i telewizję, które do dziś mają wielu słuchaczy i widzów. Był społecznikiem zaangażowanym w rozwój samorządu gospodarczego w Białymstoku, aktywnie działał na rzecz współpracy i integracji białostockich przedsiębiorców. Został wybrany pierwszym Prezesem Podlaskiego Klubu Biznesu. Wspierał też wiele inicjatyw społecznych, sportowych i kulturalnych. Stał się symbolem gospodarczych przemian lat 90 w Białymstoku. Zmarł 15 sierpnia 2018 r. po długiej chorobie. Planowana do nazwania ulica położona jest na osiedlu nr 9 – Jaroszówka, w obrębie nr 15 – Bagnówka na działce oznaczonej numerem geodezyjnym 148/15, stanowiącej własność Gminy Białystok”. 

Red. M.L.

Fot. Twitter

Facebook / Twitter Rafał Rudnicki

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy