Białystok. MOPR rozpoczął przyjmowanie wniosków o wypłatę dodatku węglowego


Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Białymstoku rozpoczął przyjmowanie wniosków o wypłatę dodatku węglowego mieszkańcom miasta

Dodatek węglowy w wysokości 3 000 zł przysługuje osobie w gospodarstwie domowym, gdzie głównym źródłem ogrzewania gospodarstwa domowego jest kocioł na paliwo stałe, kominekkoza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe. Urządzenia te muszą być zasilane paliwami stałymi oraz wpisane lub zgłoszone do centralnej ewidencji emisyjności budynków. Przez paliwa stałe rozumie się węgiel kamienny, brykiet lub pelet, zawierające co najmniej 85% węgla kamiennego.

Wnioski o wypłatę dodatku węglowego można złożyć w na kilka sposób:

Za pomocą środków komunikacji elektronicznej – platforma ePUAP.

Osobiście w Dziale Świadczeń Rodzinnych MOPR przy ulicy Klepackiej 18 w poniedziałek w godz. 8.00-16.15, wtorek-piątek w godz. 7.30-14.45 (dojazd autobusami linii 4, 14, 107).

Za pośrednictwem operatora pocztowego.

Poprzez wrzucenie do skrzynki podawczej umieszczonej w głównym wejściu budynku Działu Świadczeń Rodzinnych przy ul. Klepackiej 18.

Urzędnicy zachęcają osoby zainteresowane złożeniem wniosku, aby w pierwszej kolejności korzystały z platformy ePUAP. W tym celu należy:

Wydrukować wniosek, dokładnie wypełnić i podpisać.

Zeskanować wniosek.

Zalogować się na platformie ePUAP i z katalogu spraw wybrać zakładkę „Pismo ogólne do podmiotu publicznego”; w dalszej kolejności – kliknąć przycisk „Załatw sprawę”.

W formularzu wpisać informację dla urzędu (imię i nazwisko, rodzaj wniosku) oraz dołączyć zeskanowany wniosek w formie załączników.

Podpisać wniosek podpisem zaufanym lub podpisem kwalifikowanym.

Osoby, które chcą złożyć wniosek osobiście, proszone są o rezerwację wizyty w Dziale Świadczeń Rodzinnych przy ulicy Klepackiej 18 poprzez stronę internetową MOPR w zakładce E-kolejka.

Należy pamiętać, że wniosek o wypłatę dodatku węglowego trzeba złożyć do 30 listopada. Wnioski złożone po tym terminie nie zostaną rozpatrzone.

Red. M.L.

Fot. Podlaskie 24.pl / Pixabay

Urząd Miejski w Białymstoku

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy