Białystok. Strażnicy miejscy rozpoczęli akcję „Zimowy Ratownik”

Zimowy Ratownik 2019/2020

Straż Miejska w Białymstoku (4 listopada) rozpoczęła akcję „Zimowy Ratownik”. Strażnicy miejscy będą pomagać osobom bezdomnym przetrwać najtrudniejszy dla nich zimowy czas.

Funkcjonariusze, każdego dnia będą odwiedzać pustostany, węzły ciepłownicze, klatki schodowe, piwnice oraz inne miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. Informowane one  będą o miejscach, w których mogą uzyskać pomoc i specjalistyczną opiekę.

W sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia, obowiązkiem strażników jest, w zależności od sytuacji, przewiezienie bezdomnego do noclegowni, ogrzewalni lub Izby Wytrzeźwień. Natomiast, jeżeli stan zdrowia osoby bezdomnej budzi niepokój funkcjonariusza, na miejsce wzywane jest pogotowie ratunkowe.

W ubiegłorocznej akcji strażnicy w stosunku do osób narażonych na wychłodzenie organizmu podjęli blisko 2200 interwencji

W ich wyniku ponad 750 osób zostało przewiezionych do izby wytrzeźwień. 65 osób przewieziono do ogrzewania, a 57 osób przekazano załodze pogotowia ratunkowego.

Celem tej akcji jest przede wszystkim zapobieganie jak największej liczbie tragedii związanych z zamarznięciem. Aby tak się stało strażnicymiejscy  nawiązują współpracę również z innymi instytucjami. Ogromną rolę w tej akcji odgrywają przede wszystkim mieszkańcy miasta. To dzięki ich wrażliwości co roku Straż Miejska może pomóc wielu potrzebującym.

Dlatego też już na początku akcji strażnicy apelują, aby każdą zauważoną osobę, która może potrzebować pomocy i miejsca, w których mogą przebywać bezdomni zgłaszać pod numer tel. 986.

Red. M.L.

Fot. Straż Miejska w Białymstoku

Straż Miejska w Białymstoku

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy