Białystok. WOŚP przekazała UDSK 90 foteli

Fundacja Jurka Owsiaka tym razem zatroszczyła się o rodziców dzieci przebywających w białostockim UDSK. Teraz dorośli mogą w godnych warunkach czuwać przy łóżkach swoich dzieci.

Po zwróceniu się z prośbą do Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Uniwersytecki Dziecięcy Szpital Kliniczny im. L. Zamenhofa w Białymstoku wzbogacił się o 90 leżanek przeznaczonych dla rodziców małych pacjentów.  Otrzymane dary są wykorzystane w 14 klinikach i oddziałach szpitala. Leżanki wyglądem przypominają fotel i są wielofunkcyjne. Pomoże to rodzinom w trudnym okresie, gdy muszą zmierzyć się z chorobą dziecka i jego pobytem w szpitalu. Fotele, które otrzymaliśmy umożliwiają odpoczynek rodzica przy łóżku dziecka, nie zajmując wiele miejsca” – poinformowała nas na piśmie prof. Anna Wasilewska, dyrektor Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku.

Meble zakupione przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy rozkładają się. Dzięki temu rodzice mogą na nich spać. Oprócz tego nowe fotele mają specjalne kółka, więc można je łatwo przemieszczać po salach.

Jestem bardzo mile zaskoczona tym, że na oddziale są specjalne, rozkładane fotele dla rodziców. Niestety w szpitalu jesteśmy już po raz kolejny, dlatego wiem, że nie zawsze było tak komfortowo. Gdy trafiliśmy do DSK po raz pierwszy, miałam szczęście, bo obok łóżeczka stał rozkładany fotel. Podczas dwóch kolejnych pobytów w szpitalu, spałam na rozkładanym, trzeszczącym łóżku polowym, które rano trzeba było złożyć. Jeszcze wtedy karmiłam dziecko piersią, więc karmienie na krześle było nieco uciążliwe. Poza tym wiadomo, że szczególnie małe, chore dzieci często chcą być na rękach rodziców… Gdy nie ma takiego miejsca, gdzie mama czy tata może odpocząć, to już nawet kilkudniowy pobyt w szpitalu może bardzo wymęczyć opiekunów. Słyszałam, że jeszcze nie tak dawno, na innym oddziale, niektórzy rodzice spali na krześle, obok łóżeczka dziecka… Teraz jest naprawdę super!” – powiedziała pani Monika, mama 3-letniego pacjenta.

Fotel WOŚP 1

Red. Monika Lenczewska

Fot. Monika Lenczewska/Podlaskie24.pl

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy