Białystok. Zamiast ronda będzie skrzyżowanie przy wjeździe od Łap

Białystok. Zamiast ronda będzie skrzyżowanie przy wjeździe od Łap

Przy jednostce wojskowej w Białymstoku zamiast ronda powstanie skrzyżowanie ze światłami.

Wykonawca przejął już plac budowy i rozpoczął pierwsze prace. Na razie drogowców spotkamy głównie na poboczu, ale czasami zajmują również główną jezdnię i wtedy są problemy z przejazdem.

Krzyżują się tu ulice Ciołkowskiego, Wiadukt i droga do Juchnowca Kościelnego. To także wjazd do miasta od strony Kleosina i Łap.

,,W godzinach szczytu tworzą się tutaj duże korki, a rondo nie spełnia swojej roli” – uważa zastępca dyrektora Zarządu Dróg Miejskich w Białymstoku Marzena Dubowska.

,,Ronda bardzo dobrze „pracują”, jeżeli są równo obciążone wloty, natomiast tutaj mamy takie miejsce, gdzie natężenie z poszczególnych kierunków jest różne, w zależności od pory dnia. Więc jeżeli jest duży ruch z kierunku Kleosina i tam samochody ustawiają się w kolejce, to mieszkańcy Hryniewicz czy Juchnowca Kościelnego mają duże trudności z włączeniem się do ruchu” – uważa Marzena Dubowska.

Według białostockich  urzędników sytuację ma poprawić budowa w tym miejscu skrzyżowania ze światłami. Po przebudowie ulica Ciołkowskiego ma mieć po dwa pasy ruchu w każdą stronę, do tego powstaną nowe przejazdy rowerowe i przejścia dla pieszych.

Prace mają potrwać do końca roku.

Red. OKO

Fot. Podlaskie24.pl

UM w Białymstoku

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Adam

Ta Pani nie wie o czym mówi, rondo w tym miejscu to najlepsze rozwiązanie. Skrzyżowanie z sygnalizacją spowoduje ogromne korki od strony Juchnowca (15 s sygnału zielonego maksymalnie). W tej chwili korki od strony Łap się zmniejszyły znacząco ze względu na oddanie do użytku Alei Niepodległości.

Partnerzy