Biskup drohiczyński po wypadku w Chorwacji: wśród pielgrzymów był jeden kapłan i kilka osób świeckich z diecezji


Biskup drohiczyński: wśród pielgrzymów był jeden kapłan i kilka osób świeckich z diecezji

„Wczesnym rankiem w sobotę 6 sierpnia zdarzył się w Chorwacji tragiczny wypadek polskiego autokaru. Wśród pielgrzymów był jeden kapłan i kilka osób świeckich z Diecezji Drohiczyńskiej. Na ten moment nie mamy informacji o ich losie” – napisał w komunikacie zamieszczonym w sobotę wieczorem na stronie diecezji bp Piotr Sawczuk.

Biskup włączył się też w modlitwę „o łaskę zdrowia dla poszkodowanych i polecając Bożemu Miłosierdziu zmarłych”. „Rodziny zapewniam o mojej duchowej łączności i serdecznym współczuciu, a diecezjan proszę o modlitwę, szczególnie podczas jutrzejszej Eucharystii” – zwrócił się do wiernych Sawczuk.

Z informacji przekazanych w sobotę przez MSZ wynika, że wśród osób podróżujących autokarem byli pielgrzymi m.in. z Sokołowa Podlaskiego, którego parafie należą do diecezji drohiczyńskiej.

Jak poinformował rzecznik kurii drohiczyńskiej ks. Marcin Gołębiewski, kapłan pochodzi z parafii salezjańskiej św. Jana Bosko w Sokołowie Podlaskim. Dodał, że nie ma jeszcze potwierdzonych informacji, ile dokładnie osób świeckich udało się na pielgrzymkę.

Podczas wieczornego nabożeństwa w sobotę, w kościele pw. św. Jana Bosko w Sokołowie Podlaskim, modlono się za ofiary i poszkodowanych w wypadku autokaru w Chorwacji. Z informacji podanych przez parafię wynika, że na pielgrzymkę udał się ksiądz wikariusz z tej parafii i czworo innych pielgrzymów.

Tragiczny wypadek

Do wypadku polskiego autokaru doszło w sobotę nad ranem na autostradzie A4 na północ od stolicy Chorwacji Zagrzebia. Jadący w kierunku Zagrzebia autobus zjechał z drogi i wpadł do rowu przy autostradzie – przekazała policja. W wypadku zginęło 12 osób, a 32 zostały ranne. Wszystkie ofiary wypadku to polscy obywatele, którzy pielgrzymowali do Medjugorje.

Spośród 32 osób rannych, które przewiezione zostały do pięciu chorwackich szpitali, cztery osoby powróciły w nocy z soboty na niedzielę do kraju samolotem wraz z rządową delegacją, z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim na czele. Jak poinformował w niedzielę po południu dr Artur Zaczyński, zastępca dyrektora ds. Medycznych Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie, cztery osoby ranne w wypadku w Chorwacji opuściły już Centralny Szpital Kliniczny MSWiA.

Tragiczny wypadek polskiego autobusu w Chorwacji

Red. OKO

Fot. PAP Regiony

na podst.PAP

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy