Budowa węzła drogowego w Porosłach

Węzeł Porosły to połączenie ekspresowej ósemki z trasą generalską w Białymstoku. Jego budowa rozpoczęła się na początku 2019 roku. Prace przebiegają zgodnie z zatwierdzonym harmonogramem.

 

 

W ramach inwestycji, którą wykonuje Unibep, powstają dwa dwupoziomowe skrzyżowania: na ósemce w Porosłach oraz na al. Jana Pawła II u zbiegu z ul. Elewatorską. Będą również rozjazdy oraz wiadukt nad torami do Ełku. Powstaną drogi serwisowe i inne elementy infrastruktury drogowej, ścieżki rowerowe, zatoki autobusowe, chodniki i oświetlenie. Przebudowany zostanie również 800-metrowy odcinek ul. gen. Kleeberga. Zakończono roboty podstawowe związane z obiektem w ciągu ul. Gen. Kleeberga (nad torami PKP). Obecnie prowadzone są prace związane z robotami drogowymi, tj. układaniem nawierzchni chodników, zjazdów, jezdni. Trwają również prace związane z budową kanalizacji deszczowej, oraz zbiorników retencyjnych i oświetleniem ulicznym. Koszt inwestycji wynosi ponad 301 milionów złotych. Większość funduszy to dofinansowanie unijne – to prawie 220 milionów złotych.

Zakończenie budowy węzła w Porosłach planowane jest we wrześniu 2020 roku.

 

 

– Węzeł Porosły to jedna z najdroższych i najwiekszych inwestycji drogowych realizowanych przez miasto Białystok. Jest to inwestycja również bardzo potrzebna i oczekiwana przez tych wszystkich, którzy podróżują z Warszawy w kierunku naszego miasta, jak również stąd przemieszczają się w kierunku stolicy –  mówi Agnieszka Błachowska z Urzędu Miejskiego w Białymstoku.

 

„Budowa węzła drogowego w Porosłach: ul. Gen. F. Kleeberga – droga krajowa Nr 8 – droga wojewódzka Nr 676 – ul. Aleja Jana Pawła II” – fotogaleria

 

 

Red. Monika Lenczewska

Fot. Monika Lenczewska/Podlaskie24.pl

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy