Burzowe 500 kajaków w Drohiczynie

Największy spływ w Polsce odwołany

W sobotę miał się odbyć pierwszy etap dziesiątej edycji imprezy „500 kajaków”. Niestety prognozy pogody się sprawdziły i tuż przed startem spływu w Drohiczynie zaczęła się ulewa z silnym wiatrem. I tak powodu burzy sobotni (5.08) spływ ponad pół tysiąca kajaków z ponad tysiącem uczestników został ostatecznie odwołany. Najważniejsze jest bezpieczeństwo uczestników, podkreślał organizator „500 kajaków” Rafał Siwek.

Pogoda zawsze może nam jakoś spłatać figle. […] To się nic nie dzieje jak jest ciepło i kajakarza zmoczy. Silny wiatr wiadomo, że nam nie pomaga.

Pasjonaci kajakarstwa z całego kraju

Na dziesiątą, jubileuszową edycję największego spływu kajakowego w Polsce przyjechali uczestnicy z 14 województw oraz z zagranicy. Niektórzy są kajakowymi weteranami, inni na spływ Bugiem wybrali się po raz pierwszy. Wszystkich przyciągnęła pasja do kajakarstwa i przyrodniczych walorów tej części województwa podlaskiego.

Polska jest wielka. Próbujmy w każdym rejonie coś dla siebie znaleźć. Ja jestem tutaj dlatego w tym momencie. – Mówiła kajakarka z woj. zachodnio-pomorskiego.

Pierwszy raz w tym biorę udział, znajomi mówili, że warto więc postanowiłem i ja w tym roku. -Kajakarz z Siedlec.

Jestem pierwszy raz. Znajomi mnie namówili. Nie pływam w ogóle. Trochę się boję, znaczy bardzo się boję 😉 obawiała się turystka z okolic Łukowa.

Bardzo fajna atmosfera, bardzo przyjemnie. Ze względu na tamten rok powtórzyliśmy ten. Myślę, że to nie będzie ostatni raz. -Dodaje mieszkanka Sokołowa Podlaskiego.

Oby tegoroczne problemy pogodowe w przyszłym roku nie zniechęciły kajakarzy do odwiedzenia województwa podlaskiego i Drohiczyna w 11. edycji „500 kajaków”. Więcej o imprezie i pasji do kajakarstwa w naszym materiale video.

 

Red. Michał Puchlik

Fot. Michał Puchlik

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy