Choroszcz. Bezpłatne drewno gmina ofiarowała potrzebującym mieszkańcom

Blisko 600 metrów przestrzennych bezpłatnego drewna Gmina Choroszcz już ofiarowała potrzebującym mieszkańcom. Akcja, rozpoczęta jesienią 2017 roku i trwa do dziś. W sezonie grzewczym w styczniu 2023 r. na opał trafiło 40 metrów przestrzennych paliwa.

Obecnie, pod koniec roku, także już zostało ono dostarczone do najbardziej potrzebujących mieszkańców Gminy Choroszcz

Nieodpłatny opał to duża ulga w budżetach gospodarstw domowych, rzędu nawet 1 000 zł.

Dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej (np. wskutek dotkliwych, nieuleczalnych chorób, niepełnosprawności czy innych uciążliwości), które liczą się z każdym groszem, i – jak to się mówi: przed wydaniem, oglądają złotówkę z każdej strony, jest to znaczące wsparcie.

W jaki sposób beneficjenci są typowani? Najbardziej potrzebujący mieszkańcy Gminy Choroszcz do otrzymania darmowego opału wskazywani są przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Choroszczy, który, znając ich potrzeby, wskazują ich jako odbiorców.

Darmowe drewno, które co najmniej dwa razy do roku trafia do mieszkańców, pozyskiwane jest z wycinki drzew z terenów gminnych, na których realizowane są inwestycje. A ponieważ tych w Gminie Choroszcz nie brakuje, i darmowego opału jest pod dostatkiem.

Materiał, już wstępnie pocięty, jest rozwożony przez pracowników technicznych Urzędu Miejskiego w Choroszczy.

Kolejny – już szósty – rok z rzędu pomagamy najbardziej potrzebującym mieszkańcom naszej gminy przetrwać chłody – mówi Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński. Tego rodzaju pomoc stała się już u nas stałym obszarem działań. 

W 2023 roku darmowe drewno na opał zostało dostarczone do Złotorii czy Rogowa, a w obecnej transzy trafi do mieszkańców miasta Choroszcz czy Barszczewa. Na pewno nie jest to ostatnia forma wsparcia oferowana mieszkańcom Gminy Choroszcz.

 

Red. OKO

Fot. Choroszcz.pl

Choroszcz.pl

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy